Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Chełmski portal kolejowy
Autor Wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 19-05-2012, 14:15   Chełmski portal kolejowy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Myślałem wstępnie o stworzeniu takiego regionalnego portalu kolejowego – dla Chełmian, który zawierałby wszystkie niezbędne informacje dotyczące połączeń kolejowych, poradniki dla podróżnych jak i najświeższe wiadomości z naszego regionu. Rozmawiając z wieloma mieszkańcami regionu zauważyłem, że jednym z głównych powodów dla których nie wybierają usług kolei jest mówiąc krótko, skomplikowanie taryfowe. Różne opowieści przekazywane sobie z ust do ust o nieprzyjemnych dla podróżnych wydarzeniach, typu „wsiadłem z biletem do pociągu interREGIO i konduktor powiedział że bilet nie ważny, bo mam na jakieś TLK”, jak i negatywny obraz kolei przedstawiany powszechnie w mediach na terenie chyba całej Polski powoduje wzrastającą niechęć wśród części mieszkańców do wybrania kolei jako podstawowego środka transportu. Dlatego pomyślałem o stworzeniu informacyjnego portalu internetowego, który skupiałby całą podstawową wiedzę na temat funkcjonowania przewozów pasażerskich, wobec czego podróżowanie pociągiem stałoby się proste, bez obaw o niewłaściwie kupiony bilet itp. Drugą grupą osób, do którą adresowana byłaby ta witryna to osoby , które pociągami od czasu do czasu podróżują, ale nie są świadomi istniejących połączeń. Na stronie internetowej przedstawione byłyby wszystkie połączenia kolejowe z Chełma (zarówno regionalne, dalekobieżne jak i międzynarodowe) wraz z ich kompleksowym opisem. Jeśli dopisałyby chęci, można byłoby również się pokusić o część dla pasjonatów, czy też przygotowywanie wakacyjnych folderów turystycznych dla mieszkańców Chełma.

Dlaczego chcę stworzyć ten portal? Otóż dlatego, że zależy mi na jak najlepszym funkcjonowaniu kolei na Ziemi Chełmskiej, a myślę że poprzez realizację tego projektu można przyciągnąć duże rzesze podróżnych. Podobnego projektu chyba jeszcze nie przeprowadzano, więc myślę że ten można nazwać nowatorskim. Czy się sprawdzi? Mam nadzieję że tak.

Zachęcam wszystkich zatem mieszkańców Chełma i okolic, którym tak jak mi los kolei nie jest obcy, do zaangażowania się w prace nad stworzeniem tego portalu. Przewiduję start, w zależności od liczby osób współpracujących, pod koniec maja/na początku czerwca br.

Więcej szczegółów na PW, lub GG 25883358.

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-05-2012, 15:07    Odpowiedz z cytatem

Inicjatywa bardzo dobra. Należy podchodzić pozytywnie do każdego rodzaju inicjatywy, której celem jest rzetelne informowanie ludzi na dany temat.

Nie pomogę w pisaniu bo region ,,nie mój" ale mogę zaoferować utrzymanie techniczne takiego portalu w internecie Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 20-05-2012, 22:08    Odpowiedz z cytatem

endrju, Może nie od razu portal, ale dodatek czy zakładkę do jakiegoś miejscowego poczytnego portalu.
A jeżeli nie było by chętnych to czemu nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 21-05-2012, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Cóż portali o kolei na Lubelszczyźnie jest w sieci mnóstwo, lecz są to witryny-galerie MK. Jestem jak najbardziej za pomysłem bowiem mimo tego że nie jestem mieszkańcem Waszego regionu to dzięki temu że miałem dziewczynę z Chełma miałem okazję poznać specyfikę kolei w tym pięknym regionie. Uważam że najlepszym rozwiązaniem byłoby to żeby była ona samodzielna, bowiem w przypadku zakładki do portalu informacyjnego istnieje ryzyko że serwer np Chełm newsów może paść a wtedy i witryna pójdzie w niebyt. Warto by oprócz informacji taryfowej wsadzić historięSmile Jeśli to wszystko byłoby ładnie zrobione to uważam że mamy szansę odbić dużą ilość pasażerów Aronowi Very Happy

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 21-05-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Niby mnóstwo, a tak naprawdę niewiele. Połowa to zapewnie galerie zdjęć. Nasz portal wyróżniałaby jedna cecha: orientacja na pasażera. Na zwykłego mieszkańca, który najnormalniej w świecie chce dojechać z miasta A do miasta B, jak najtaniej / najwygodniej / najszybciej. Dziękuję za wszystkie propozycje wsparcia.

Przepraszam za lakoniczność moich wypowiedzi, ale wolałbym żeby szczegóły dotyczące witryny nie były publicznie omawiane, dlatego każdemu kto będzie zainteresowany kwestią portalu odpowiem za pośrednictwem PW, lub GG - 25883358.

Przy okazji miałbym prośbę do wszystkich forumowiczy. Mamy duży problem z nazwą dla naszego portalu. Jeśli moglibyście pomóc... techniczne wymagania to:
- związek z tematyką kolejową
- przyjazna i prosta do zapamiętania
- nie zawierająca polskich znaków diakrytycznych
- nie nawiązująca do regionu chełmskiego
- domena z końcówką .pl wolna do zarejestrowania

Tutaj też wolałbym, aby propozycje przesyłać na PW lub GG. Dzięki !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 21-05-2012, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Może Kolej Polska? Smile

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-05-2012, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra, wręcz świetna inicjatywa Laughing . Jeżeli mogę w czymś pomóc to bardzo chętnie się włączę w prace. Mieszkańcem Chełma ani okolic co prawda nie jestem, ale miłośnikiem kolei jak najbardziej Laughing . Mam w Chełmie znajomych,jeżdzę tam od czasu do czasu i też zależy mi aby kolej w tym regionie funkcjonowała jak najlepiej a niestety ostatnie lata przynoszą to co każdy widzi a co radością ani optymizmem to nie napawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 22-05-2012, 00:34    Odpowiedz z cytatem

@Endrju- jak się propozycja nazwy podoba? Smile

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22-05-2012, 06:18    Odpowiedz z cytatem

[ Dodano: 22-05-2012, 06:18 ]
kamiloroń, moim zdaniem za bardzo ogólna.
Może np. kolejowy Chełm (ale tu jest "ł"). W ogóle jeżeli chcemy coś o ziemi chełmskiej to tak, czy tak to "ł" będzie. Smile
Albo- (Chełmski) poradnik kolejowy.
Popieram inicjatywę w 100% i jestem w stanie troszke pomagać, choć w Chełmie nie byłem ani razu>

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 22-05-2012, 08:00    Odpowiedz z cytatem

kamiloroń, niestety domeny kolejpolska.pl czy polskakolej.pl nie są dostępne do zarejestrowania, więc nic tu nie zrobimy.

lubelak195, właśnie niekoniecznie chcę nawiązać do regionu chełmskiego. Nazwa tak bardziej neutralna. Co do poradnik kolejowy. Hmm według mnie nazwa nie może wyłożyć na tacy wszystkiego o czym jest ten portal. Poza tym nazwa 'poradnikkolejowy' wydaje mi się trochę za długa.

No nic, kwestia nazwy chyba ciągle pozostaje otwarta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 28-05-2012, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Może cikol.pl - Chełmski Informator Kolejowy Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

karol-101 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Chełm

PostWysłany: 28-05-2012, 22:26    Odpowiedz z cytatem

chikol.pl jak już Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 16-07-2012, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Prace nad stworzeniem portalu troszkę się przeciągają. Postanowiłem więc uruchomić już profil akcji na facebooku. Zapraszam do 'polubienia' profilu na fb, komentowania oraz brania udziału w dyskusjach.

Adres: facebook.com/kolejdlachelma

Zapraszam do współpracy, wszelkie uwagi i propozycje proszę przesyłać na PW. Dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl