Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Przetarg na dostawę nowego trójczłonowego EZT
Autor Wiadomość

NS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-11-2011, 10:56    Odpowiedz z cytatem

To dobrze, że Olsztyn zakupuje nowe EZT. Niech Warm-Maz. się rozwija. Startowali do 7 cudów natury (sam głosowałem) i co ? Jakby wygrali to byłoby więcej turystów i...wstydu.
W końcu turysta np. z Brazylii wysiądzie w takiej Wa-wie i jakoś dojedzie do Olsztyna, a dalej co ? pociągi w agonii, tory w jeszcze gorszym stanie. Pozostaną mu buty lub marszrutki...
Sam mam wielu znajomych w rejonie Szczytna, Giżycka i cholera mnie bierze, bo wszędzie zaniedbanie. Elektryfikować i modernizować linię z Olsztyna do Szyman i tam puścić te EZT. Będzie to wizytówka dla całego regionu. Tylko niech ktoś mnie poinformuje jakie samoloty startują i lądują na Szymanach ? Są jakieś międzynarodowe ?
(Wtedy to Kraków będzie "w tyle", bo linię do lotniska w Balicach od stacji w Mydlnikach mamy nie zelektryfikowaną)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-11-2011, 11:31   

NS Wiesz prawda jest taka że EZT nigdy nie pojadą do Szczytna czy też Szyman ,ta linia jest właśnie w trakcie modernizacji ze środków RPO ale nie jest elektryfikowana ,po zakończeniu modernizacji prędkość na tej lini wyniesie max do 110 km/h ,mało mówi się o tym w mediach nawet lokalnych a jeszcze mniej o lotnisku którego data otwarcia teraz to już przestała być znana ,więc wychodzi na to że linia kolejowa do Szyman bedzie zmodernizowana a Port Lotniczy "Mazury" nie będzie jeszcze czynny .takie jaja mogą być tylko u nas EZT z taką pojemnością pewnie będzie śmigał na lini Olsztyn-Bydgoszcz lub Olsztyn -Elbląg do Ełku też nie pojedzie bo w Korszach kończy se drut Evil or Very Mad
Powrót do góry

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 18-02-2012, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jego malowanie będzie podobne do tego, które mają szynobusy i wagony doczepne WiM, to będzie to chyba jeden z najładniejszych kursujących po Polsce pociągów.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 20-02-2012, 09:37    Odpowiedz z cytatem

A z ciekawości po co PR pomalowało zwykłą 2 klasę w barwy WM? Do tego kursującą na IR?

http://wgk.home.pl/data/thumbnails/139/111A_6.jpg

Duże zdjęcie z WGK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-02-2012, 16:23   

Malowanie które wyrażnie odzwierciedla przynależność do regionu ,super pomysł a to że akurat wagon ten kursował na IR to tylko daje reklamę dla województwa którego jestem mieszkańcem,tak trzymać Mr. Green
Powrót do góry

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 23-02-2012, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Ale czyja to inicjatywa?
1. Województwo dało kasę na remont?
2. PR wpadło na taki pomysł, tylko dlaczego akurat w WM?
3. Inne, które nie wymieniłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-02-2012, 22:47   

Nie mam pojęcia czyja to inicjatywa ale od kiedy WM otrzymało pierwsze szynobusy w 2004 roku były już w takim malowaniu a że do SA 106 był doczpiany wagon stąd otrzymał też takie malowanie dziś wszystkie szynobusy również SA-133 są w identycznym malowaniu inne województwa niech biorą przykład Mr. Green
Powrót do góry

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 24-02-2012, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Podkarpackie szynobusy również mają jednolite malowanie, a EZT w barwach województwa w pewnym sensie też (bo ich brak Rolling Eyes ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-09-2012, 11:27    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś już widział jak wygląda nowy ezt dla Warmii i Mazur? Za 2 miesiące pociąg powinien wyjechać na tory, a na pewno musi jeszcze przejść jakieś testy?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30-09-2012, 12:54    Odpowiedz z cytatem

http://wrota.warmia.mazury.pl/images/stories/stories_2011//Departament_IiG/Zdjecia/21we.jpg

Kolorystyka zewnętrzna ze stycznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-09-2012, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Tylko 3 pary drzwi, chociaż w środkowym członie mogli dać jeszcze jedną parę.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 30-09-2012, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Ale po co. w Stadlerach GTW jeżdżących w UBB też jest po jednej parze na człon i jakoś problemu nie ma, coć wiele osób podróżuje tam z rowerami. A i tu i tam jest rejon turystyczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 02-10-2012, 13:40    Odpowiedz z cytatem

gryff Oprócz jednego SA133
Jest to chyba -017, nie jestem pewien, ale wiem, że nazwa na boku to Elbląg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 23-12-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Współczuję Wam Elfa. Tak wygląda "nowa jakość" Pesy po wyprodukowaniu kilkudziesięciu EZTów:

Cytat:
Wczoraj rozmawiałem z mechanikiem PR-ów z Olsztyna. Opowiadał, że ten Elf to największy szajs (oczywiście piszę bardziej kulturalnie) jaki mogliśmy kupić. Ostatnio gdy prowadził EN62 do Iławy na stacji w Ostródzie EZT nagle się wyłączył - komputer padł, pantografy się opuściły a hamulce zakleszczyły blokując szlak na 3-4 godziny. Po bliżej nieokreślonym czasie na stacje wpadła grupa pracowników PESA Bydgoszcz i próbowali naprawić to ustrojstwo. W końcu odjechał ale następnego dnia rano w Iławie doszło do tej samej sytuacji. Nic dodać nic ująć.

@Husarz
Źródło: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,22521.msg324193.html#msg324193

[ Dodano: 23-12-2012, 20:10 ]
To samo źródło, kilka postów dalej:

Cytat:
Dodam wam jeszcze tylko, że u mnie na stacji wczoraj były problemy z zamknięciem drzwi oraz przyciemnieniem reflektorów. Wjechał na stację oślepiając wszystkich przy okazji. Mechanicy boją się nim jechać po rozjazdach z największą dozwoloną prędkością. To jest po prostu cyrk. Frekwencja godna także nowoczesnego EZT-a. Równie dobrze można by wozić tych ludzi busikiem Smile A i wiadomość z ostatniej chwili: dziś rano komputer uznał, że skład jedzie 160 km/h a tak naprawdę stał w Iławskich peronach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 25-12-2012, 20:31    Odpowiedz z cytatem

A umieją toto obsługiwać?

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl