Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Podlaski RJ 2011/2012
Autor Wiadomość

Mm.marecki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2008
Skąd: Białystok

PostWysłany: 26-09-2011, 00:13   Podlaski RJ 2011/2012 Odpowiedz z cytatem

W nowym rozkładzie układ IR z Białegostoku w kierunku Warszawy będzie wyglądał następująco:
IR NAREW pojedzie jako IR SZCZELINIEC do Międzylesia. Wyjazd z Białegostoku w okolicach godziny 9.00 (możliwe że 9.45 w zamian za zlikwidowany czerwcową korektą TLK).
W drugą stronę IR (może STAROSTA) Poznań- Warszawa- Białystok (codziennie).
Z niepotwierdzonych źródeł to chodzą plotki że IR BRANICKI (12.XX) vel. PROSNA będzie w 5,7 jechał w relacji Białystok- Wrocław przez Łódź. W pozostałe dni BRANICKI tylko do Warszawy.
IR ŻUBR do Warszawy tylko w 5,7 na EN57
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 08-11-2011, 00:32    Odpowiedz z cytatem

Za miesiąc na dworcach kolejowych pojawią się nowe rozkłady jazdy pociągów. Póki co, zarówno PKP Intercity, jak i lokalne Przewozy Regionalne nie zdradzają szczegółów przyjazdów i odjazdów swoich składów.

Ci podróżni, którzy już teraz chcą zaplanować zimowe podróże (choćby na święta) na próżno dopytują o konkretne połączenia w informacji czy kasach biletowych. Nie ma też pewności, że wszystkie dotychczasowe połączenia w grudniu nadal będą realizowane.

O szczegółach nowego rozkładu jazdy - ma obowiązywać od 11 grudnia - nie wypowiadają się też przedstawiciele wspomnianych przewoźników. Zapewniają jedynie, że wszystko jest na dobrej drodze.
- Prace nad nowym rozkładem praktycznie dobiegają już końca. Planujemy rozpoczęcie akcji informacyjnej na drugą połowę listopada. Prosimy zatem jeszcze o chwilę cierpliwości - odpowiada na nasze pytania Beata Czemerajda z biura komunikacji i promocji PKP Intercity.

Z drugiej strony doprecyzowanie harmonogramu przyjazdów i odjazdów pociągów nie dziwi, jeśli przypomnimy sobie co działo się na dworcach kolejowych rok temu, kiedy rozkład zaczął obowiązywać. Kolejki do informacji i kas, chaos informacyjny, skonsternowani podróżni, i zatłoczone składy, do których nieraz już ludzie wsiadali przez okna. W tym roku takiego pandemonium na dworcach ma już nie być.

Na szczątkowe informacje o tym czego możemy się spodziewać w grudniu znaleźć można na internetowych forach kolejowych. Jeżeli chodzi o Podlaskie to napotkać można komentarze w stylu: "od grudnia nic się nie zmieni", "kosmetyczne zmiany w odjazdach do Warszawy", "InterRegio na odcinku Warszawa-Białystok- Warszawa mniej więcej bez zmian" "IR poranny pojedzie do Wrocławia, przez Poznań i dalej jako osobowy do Międzylesia. Powrót z Warszawy w relacji Poznań-Białystok" czy "pojawi się nowy pociąg Śnieżnik kursujący z Białegostoku do Międzylesia. Będzie to pociąg kursujący tylko w jedną stronę. Powrotna relacja będzie prowadziła do Olsztyna pod nazwą Mamry. Pociągi będą kursowały codziennie".

Rok temu w Podlaskiem rozkład pociągów (zwłaszcza jeżeli chodzi o składy Podlaskich Przewozów Regionalnych) został odchudzony. Zlikwidowane zostały niektóre połączenia np. do Łap, czy na linii Szepietowo-Czyżew. Rezygnację z tych połączeń przewoźnik tłumaczył mniejszymi środkami jakie przyznał Podlaski Urząd Marszałkowski (który połączenia PR finansuje). Urząd na 2011 przeznaczył wówczas kwotę 15,5 mln zł, czyli o 2 mln mniej niż w roku 2009.

Problem i tym razem leży w finansach. Od dwóch miesięcy urząd marszałkowski wespół z Przewozami Regionalnymi prowadzi negocjacje dotyczące środków na nadchodzący 2012 rok. Do przetargu na realizację kolejowych połączeń pasażerskich w regionie, w latach 2012-2014, zgłosiły się tylko PR - jednak zaproponowały kwotę przewyższającą możliwości urzędu. Nieoficjalnie mówi się o 102 mln zł zaproponowanych przez przewoźnika oraz o 58 mln zł, które właśnie na kolej w najbliższych latach samorząd jest w stanie przeznaczyć.

- Negocjacje wciąż trwają. Dopóki nie zostaną zakończone, trudno mówić o nowym rozkładzie jazdy - mówi Elżbieta Załuska, dyrektor Podlaskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Białymstoku.

źródło: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-11-2011, 13:29   

O Suwałkach to zapomnieli - przydałoby się przedłużenie porannej TLKi do Wrocławia... Tak wiem nie opłaca się - trakcja spalinowa kosztuje...
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 23-11-2011, 08:39    Odpowiedz z cytatem

Pociąg relacji Białystok-Zakopane zostaje w rozkładzie. Do tego, póki co, nie ma mowy o cięciach w połączeniach kolejowych ze stolicy województwa podlaskiego do stolicy kraju. Takie dane przynoszą pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy PKP Intercity.

Ten obowiązywać będzie od 11 grudnia. Siedem dni wcześniej w wyznaczonych miejscach na kolejowych dworcach, zawisną plakatowe rozkłady jazdy. Z korekt w ogólnopolskim rozkładzie jazdy dla naszego regionu wynika m.in. to, że pociąg relacji Białystok-Rybnik-Białystok po zmianach będzie kursował po wydłużonej trasie do Raciborza.

- Weekendowe połączenie z Zakopanem pozostaje w rozkładzie [nieoficjalnie pojawiały się informacje o jego likwidacji - red.]. Tak samo bez zmian pozostaje liczba bezpośrednich połączeń z Warszawą. Jednak jak zawsze przy zmianie rozkładu należy sprawdzić godziny kursowania pociągów - mogły wystąpić przesunięcia - podaje Beata Czemerajda z biura komunikacji i promocji PKP Intercity.
I póki co, to tyle "konkretów". Przewoźnik informuje jeszcze, że wprowadzenie nowego rozkładu jazdy połączone będzie z akcją informacyjną. W grudniu Intercity uruchomi na największych dworcach kolejowych w kraju dodatkowe okienka informacyjne, punkty stacjonarne oraz mobilnych informatorów. Wydrukowanych będzie ponad 160 tys. ulotek z rozkładami jazdy pociągów dla kilkunastu najważniejszych tras kolejowych w kraju. Wśród materiałów informacyjnych znajdzie się rozkład trasy: Warszawa-Białystok-Ełk-Olsztyn/Sokółka-Suwałki-Wilno.

Ale PKP Intercity to nie jedyny przewoźnik, który obsługuje województwo podlaskie. Nad nowym rozkładem jazdy pochylają się również Podlaskie Przewozy Regionalne. Tutaj, to jak będą kursować pociągi do Suwałk, Łap czy Czeremchy, zależy od wysokości kwoty, jaką na regionalne połączenia wyłoży urząd marszałkowski. W projekcie budżetu województwa na 2012 roku mowa jest o przekazaniu na Przewozy Regionalne dotacji z budżetu naszego województwa 15 500 000 zł (z dochodów własnych). Plus 5 700 048 zł (te środki mają pochodzić z funduszu kolejowego). Co w sumie da nieco ponad 21 mln zł. Zaś Przewozom Regionalnym przydałoby by się na przyszły rok jeszcze z 3 mln zł. Niestety, jak co roku taka sytuacja grozi likwidacją niektórych połączeń. W grę wchodzi pociąg do Grodna i Wysokolitowska. A nieoficjalnie pojawiają się sygnały o zniknięciu z rozkładu niektórych kursów do Łap oraz połączenia z Białegostoku przez Czeremchę do Siedlec.


źródło: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SA 133-019 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Białystok/Rybnik

PostWysłany: 17-01-2012, 17:39    Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo w zwiazku z remontem odcinka Bielsk Podlaski Czeremcha ma byc wprowadzona od marca KKA na calej linii Bialystok -Czeremcha i czy beda jakies zmiany z tym wprowadzone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Zmianie ulegnie rozkład jazdy następujących pociągów interREGIO:
- pociąg interREGIO „SZCZELINIEC” relacji Białystok – Międzylesie odjeżdżający z Białegostoku o godz. 9.50, będzie odjeżdżał 25 minut wcześniej, tj. o godz. 9.25, przyjazd do Warszawy Centralnej o godz. 12.00. Do stacji docelowej Międzylesie pociąg dotrze o godz. 21.32;
- pociąg interREGIO „ŻUBR” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia (kursujący w piątki i niedziele) odjeżdżający z Białegostoku o godz. 16.48, będzie odjeżdżał 10 minut później, tj. o godz. 16.58, przyjazd do Warszawy Zachodniej o godz. 19.43;
- pociąg interREGIO „NAREW” relacji Warszawa Zachodnia – Białystok, odjeżdżający o godz. 11.40, będzie odjeżdżał z Warszawy Zachodniej o godz. 11.44, a przyjazd do Białegostoku bez zmian, tj. o godz. 14.20;
- pociąg interREGIO „STAROSTA” relacji Poznań Główny – Białystok, przyjeżdżający do Białegostoku o godz. 19.34, będzie przyjeżdżał 10 minut później, czyli o godz. 19.44. Na trasie z Poznania do Warszawy Zachodniej pociąg będzie kursował bez zmian, natomiast kilka minut później będzie odjeżdżał ze stacji Warszawa Centralna – o godz. 17.09 i Warszawa Wschodnia – o godz. 17.17.
- rozkład jazdy pociągu interREGIO „ŻUBR” relacji Warszawa Zachodnia – Białystok (kursujący w piątki i niedziele) zmieni się nieznacznie – odjeżdżający dotychczas o godz. 20.55 będzie odjeżdżał z Warszawy Zachodniej o godz. 20.56, z Warszawy Centralnej o godz. 21.07, z Warszawy Wschodniej o 21.15, przyjazd do Białegostoku bez zmian, tj. o godz. 23.38.
W innych godzinach będą kursowały również wybrane pociągi REGIO na Podlasiu. Powodem zmian rozkładów jazdy pociągów REGIO jest zachowanie skomunikowań z pociągami TLK, które od 1 marca zmienią godziny kursowania z powodu prac torowych.
Pociągi kursujące wcześniej:
- pociąg relacji Ełk – Białystok, odjeżdżający o godz. 7.53 będzie odjeżdżał z Ełku 6 minut wcześniej, tj. o godz. 7.47, przyjazd o godz. 9.20.
Pociągi kursujące później:
- pociąg relacji Białystok - Ełk, odjeżdżający o godz. 5.33 będzie odjeżdżał z Białegostoku 11 minut później, tj. o godz. 5.44, przyjazd o godz. 7.26
- pociąg relacji Białystok - Ełk, odjeżdżający o godz. 14.40 będzie odjeżdżał z Białegostoku 5 minut później, tj. o godz. 14.45, przyjazd o godz. 16.34
- pociąg relacji Białystok - Ełk, odjeżdżający o godz. 16.53 będzie odjeżdżał z Białegostoku 10 minut później, tj. o godz. 17.03, przyjazd o godz. 18.43
- pociąg relacji Białystok - Ełk, odjeżdżający o godz. 18.48, w dniach 12 – 22 marca będzie odjeżdżał z Białegostoku 44 minuty później, tj. o godz. 19.32, przyjazd o godz. 21.13
- pociąg relacji Białystok – Kuźnica Białostocka, odjeżdżający o godz. 15.48 będzie odjeżdżał z Białegostoku 3 minuty później, tj. o godz. 15.51, przyjazd o godz. 16.58
- pociąg relacji Białystok - Grodno, odjeżdżający o godz. 19.12, w dniach 12 – 22 marca będzie odjeżdżał z Białegostoku 23 minuty później, tj. o godz. 19.35, przyjazd bez zmian,
tj. o godz. 22.35
- pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Białystok, odjeżdżający o godz. 15.36 będzie odjeżdżał z Kuźnicy Białostockiej 3 minuty później, tj. o godz. 15.39, przyjazd o godz. 16.40
- pociąg relacji Ełk – Białystok, odjeżdżający o godz. 5.26 będzie odjeżdżał z Ełku 14 minut później, tj. o godz. 5.40, przyjazd o godz. 7.24
- pociąg relacji Ełk – Białystok, odjeżdżający o godz. 14.59 będzie odjeżdżał z Ełku 9 minut później, tj. o godz. 15.08, przyjazd o godz. 16.53
- pociąg relacji Ełk – Białystok, odjeżdżający o godz. 16.40 będzie odjeżdżał z Ełku 12 minut później, tj. o godz. 16.52, przyjazd o godz. 18.37
- pociąg relacji Szepietowo – Białystok, odjeżdżający o godz. 16.20 będzie odjeżdżał z Szepietowa 12 minut później, tj. o godz. 16.32, przyjazd o godz. 17.29.
Jednocześnie informujemy, że mogą wystąpić kilkudniowe odstępstwa od obowiązującego rozkładu jazdy pociągów.
W związku z dużą liczbą zmian prosimy naszych podróżnych o dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy na konkretny dzień, w którym planują podróż. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu (22) 194 36 lub (42) 194 36.źródło: Przewozy Regionalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2020 infokolej.pl