Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dworzec Polski bez Jacka Prześlugi
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-12-2011, 15:50   Dworzec Polski bez Jacka Prześlugi Odpowiedz z cytatem

Dworzec Polski bez Jacka Prześlugi

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", z dniem 20 grudnia rezygnację z funkcji prezesa spółki Dworzec Polski złoży Jacek Prześluga. Sam zainteresowany potwierdził tę informację, jednak nie chciał podać przyczyn rezygnacji.

Jacek Prześluga był prezesem Dworca Polskiego od połowy listopada ubiegłego roku. Właśnie wtedy w DP SA przekształcono przez zmiany w statucie „uśpioną” spółkę Konsorcjum Taborowe SA, należącą do Grupy PKP.

Prześluga zapewnił, że nie rezygnuje z funkcji wiceprezesa PKP SA odpowiedzialnego za dworce. W rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" wyraził też nadzieję, że Dworzec Polski będzie kontynuował kierunki, które nadał spółce. Ma ona posiadać trzy filary działania: Sprzedaż reklamy zewnętrznej na dworcach, prowadzenie kas biletowych, oraz prowadzenie strony rozklad-pkp.pl, wraz ze sprzedażą reklam oraz biletów wszystkich przewoźników kolejowych.

O zamiarze złożenia rezygnacji Prześluga poinformował Marię Wasiak, prezes PKP SA już w listopadzie. 20 grudnia zbiera się rada nadzorcza PKP SA, której Jacek Prześluga chce przedstawić raport z działalności Dworca Polskiego. Powodów rezygnacji z funkcji prezesa DP SA Jacek Prześluga na razie nie chce ujawniać.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-12-2011, 18:03    Odpowiedz z cytatem

Szkoda. Kibicowałam Prześludze w sprawie dworców.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2011, 09:22    Odpowiedz z cytatem

Modliszka, nadal możesz mu kibicować. Prześluga pozostaje w zarządzie PKP SA.

Ciekawe kto zostanie nowym prezesem Dworca Polskiego? Mam nadzieję, że nikt z "palikociarni"...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 16-12-2011, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Na SSC p. Prześluga jakiś czas temu zamieścił taki news:
[frag]
Cytat:
Mówię my, ale to i tak czasowe. Za kilkanaście dni składam rezygnację. Nadal chcę pracować dla dworców, w PKP SA, ale Dworzec Polski będzie miał nowego, świetnego szefa. I proszę tego nie wiązać z żadnymi reklamami, swój zamiar oglosilem już na początku listopada, publicznie, podczas obrad zarządu PKP SA. Ponieważ spółka nie ma na razie prawa zarządzać dworcami kolejowymi, lepiej żeby jej aktywność reklamową poprowadził ktoś inny. Mam nadzieję, że będzie to ten facet, któremu zawdzięczamy... reklamę na DC.

Czyli zaproponuje kogoś ze swojego otoczenia.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-12-2011, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Prześluga złożył rezygnację

Jacek Prześluga złożył rezygnację z funkcji prezesa spółki Dworzec Polski. - Jeśli moje odejście może ułatwić dyskusję o budowie marki w spokoju i na podstawie merytorycznych przesłanek to proszę bardzo - powiedział "Rynkowi Kolejowemu".

Złożenie rezygnacji z funkcji prezesa Dworca Polskiego Jacek Prześluga zapowiedział w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" przed tygodniem - Potwierdzam, że Jacek Prześluga złożył dziś rezygnację z funkcji prezesa Dworca Polskiego, ale jeszcze nie została ona rozpatrzona. Nie komentujemy przyczyn tej decyzji, ani też nie wiemy jeszcze kto będzie następcą Jacka Prześlugi – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Kamil Migała z biura prasowego PKP SA. Spółka ta jest właścicielem Dworca Polskiego. Jacek Prześluga nie przestanie jednak zajmować się dworcami.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o porządkowanie dworców. W sytuacji gigantycznego niedoboru pieniędzy tyle można zrobić, na ile pozwala nam stan finansów. Chciałbym, aby spółką Dworzec Polski SA zajmowali się specjaliści od reklamy, w outdoorze i internecie; ja mam zamiar skoncentrować się na rewitalizacji dworców jako wiceprezes PKP SA - powiedział Jacek Prześluga w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym". Nie zostawił też Dworca Polskiego bez pomysłów na przyszłość.

- Chcemy, żeby spółka Dworzec Polski stworzyła sieć zunifikowanych, nowoczesnych nośników reklamowych na dworcach kolejowych. Sieć da nam znaczące miejsce na rynku reklamy. Chodzi o to, żeby kolejarze sami zarabiali, na sprzedaży swojej powierzchni reklamowej, a nie dawali zarobić firmom pośredniczącym w sprzedaży, które zarabiały na pośrednictwie olbrzymie pieniądze. Byliśmy przez lata dla firm outdoorowych pośmiewiskiem, a ja na to nie pozwolę - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" były już prezes DP SA.

Drugim filarem funkcjonowania Dworca Polskiego ma być jedna z najczęściej odwiedzanych witryn w kraju - Kończymy rozmowy z przewoźnikami w sprawie sprzedaży biletów za pośrednictwem portalu rozklad-pkp.pl. Interesują nas wszyscy przewoźnicy, nie tylko PKP Intercity, łącznie z Przewozami Regionalnymi i Kolejami Mazowieckimi - zdradził Jacek Prześluga.

- Być może, kiedy wejdzie w życie opłata dworcową, wróci idea zarządzania dworcami przez wyspecjalizowany podmiot, np. w postaci Dworca Polskiego. Nadal jednak uważam, że naszym nadrzędnym zadaniem jest budowanie nowej marki dworcowej, przypisanej do wszystkich zmodernizowanych obiektów, dającej im nowy wizerunek, jakość działania i nowe standardy obsługi pasażera. Szkoda, że o budowie marki nie można dziś rozmawiać w spokoju i na podstawie merytorycznych przesłanek - przestrzeń debaty publicznej wypełnia jałowa paplanina o zamykaniu spółki Dworzec Polski i próby flekowania jej zarządu. Jeśli moje odejście może ułatwić tę dyskusję, to proszę bardzo - kończy Jacek Prześluga.

Jacek Prześluga był prezesem Dworca Polskiego od połowy listopada ubiegłego roku. Właśnie wtedy w DP SA przekształcono przez zmiany w statucie „uśpioną” spółkę Konsorcjum Taborowe SA, należącą do Grupy PKP.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-12-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Ciekawe kto zostanie nowym prezesem Dworca Polskiego? Mam nadzieję, że nikt z "palikociarni"...

Hmm... Koalicja PO-PSL wisi na włosku i Tusk szuka stołków w państwowych spółkach dla swego przyszłego koalicjanta, którym będzie Ruch Palikota (plus ewentualnie postkomuniści z SLD). Myślę, że rezygnacja Prześlugi z funkcji prezesa Dworca Polskiego ma z tym związek. Jest już jeden wolny stołek do obsadzenia przez palikociarnię... A może nawet więcej, bo zarząd Dworca Polskiego można przecież powiększyć z 2 do 3 a nawet 5 osób, wedle partyjnych potrzeb.

Polecam:
http://infokolej.nowyekran.pl/post/1614,ruch-poparcia-na-dworcu-polskim

http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/12/gpc_88_okladka_zajawka.jpg

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-12-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Noema, trudno się z Tobą nie zgodzić. Palikot to mgła Tuska na trudne czasy i zadania. Został przez Tuska namaszczony i zawsze będzie mu wierny. Zapewne dostrzegasz rolę Palikota w obecnym układzie. Popatrz kim byłby Palikot i gdzie byłby dziś cały ten "Ruch Palikota", gdyby nie nachalna i medialna promocja na siłę. A kto stoi za mediami i komu one służą? Zapewne wiesz.

Będziemy uważnie śledzić rozwój sytuacji i nie pozostawimy suchej nitki na zarządzie PKP SA jeśli ludzie Palikota obsiądą lukratywne stołki w spółkach Grupy PKP.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 15-01-2012, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Dobrze się stało. Dość pi-aroskiego bicia piany zamiast konkretnej roboty !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl