Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
[KW] Komunikacja zastępcza, odwołane kursy
Autor Wiadomość

Matt139 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2011

PostWysłany: 27-12-2011, 13:28   [KW] Komunikacja zastępcza, odwołane kursy Odpowiedz z cytatem

Zakładam ten wątek z prośbą o wpisywanie wiarygodnych informacji o "niespodziankach", jakie wielkopolski przewoźnik robi swoim pasażerom. Myślę o napisaniu skargi do UTK, zaniepokojony odwoływaniem kursów, wprowadzaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Sam nie jestem w stanie notować wszystkich przypadków tym bardziej, że w internecie KW nie "chwalą się" wprowadzeniem KKA (w zakładce "Zmiany czasowe" mamy jedynie informację o zmianie rozkładu od października do grudnia 2011!).

Jeżeli takie przypadki rzeczywiście nie są incydentalne, a KKA pojawia się regularnie, myślę, że UTK powinien się tym zająć. Jednocześnie mam cichą nadzieję, że sytuacja w Wielkopolsce wreszcie się unormowała i powodów do interwencji nie będzie.

(Osobny wątek mógłby powstać nt. Przewozów Regionalnych)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 27-12-2011, 14:29    Odpowiedz z cytatem

Taniej sensacji szukacie, to są tylko incydentalne zdarzenia w postaci KKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-12-2011, 14:53    Odpowiedz z cytatem

kububu, chyba człowieku nie wiesz gdzie żyjesz! Na linii Leszno-Ostrów oraz Leszno-Zbąszynek KKZ powoli zaczyna być normalnością (na tych liniach nigdy wręcz wcześniej nie były odwoływane kursy).
Podobnie na linii na Wągrowiec gdzie potoki powinny się dopiero odrodzić. Szkoda że na dzień dobry pociągi są zastępowane autobusami.

Przykłady?
KW 79427 Leszno-Zbąszynek: przynajmniej 20-21 grudnia odwołany BEZ URUCHOMIENIA KOM. ZASTĘPCZEJ.

19.12.2011 - szczytowy KW-79624 rel. Wągrowiec-Poznań KKZ.
20.19.2011 - szczytowy KW 77636 rel. Poznań-Wągrowiec KKZ - spóźnienie 50 minut, kierowca nie zatrzymywał się na wszystkich stacjach.
Ponadto mam pytanie: po kija czasem (np. 15.12.) na pociągach prowadzonych trakcją parową służbę pełni dwuosobowa załoga, z czego pan kierownik siedzi w swojej kanciapie a tylko pani konduktor (która ani be ani me, dzień dobry, proszę, dziękuje nie odpowie, nic...) łazi w te i wewte po składzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 27-12-2011, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Na Wągrowcu już tydzień KKA nie było. A jak PR jeździły to na Wągrowcu nie było KKA?? Też było, więc wszystko w normie nawet jak na nowego przewoźnika. Za linie z Leszna się nie wypowiadam, bo nie wiem jak tam jest bo jestem z Poznania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 27-12-2011, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
po kija czasem (np. 15.12.) na pociągach prowadzonych trakcją parową służbę pełni dwuosobowa załoga, z czego pan kierownik siedzi w swojej kanciapie a tylko pani konduktor (która ani be ani me, dzień dobry, proszę, dziękuje nie odpowie, nic...) łazi w te i wewte po składzie.

Bo przepisy nakazują, że od pewnej liczby wagonów musi być obsada 1/1. A że tłumów na składzie nie ma, to po co będą sobie przeszkadzać na składzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-12-2011, 18:27    Odpowiedz z cytatem

witja, ja już nie pamiętam żeby kiedykolwiek, nawet jak jeszcze 5 lat temu jeździły 4 sekcyjne bipy nie zdarzały się dwuosobowe drużyny, chyba że przepisy się zmieniły lub KW bazuje na innych. Poza tym dwuosobowa drużyna jeździ w kratkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamec21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010

PostWysłany: 27-12-2011, 21:18    Odpowiedz z cytatem

"Na Wągrowcu już tydzień KKA nie było."
Jeśli z takich rzeczy będziemy się cieszyć to marnie to wszystko widzę. Ja w połowie stycznia żegnam KW. Nie wiem na jak długo ale po nowym rozkładzie nastąpiła totalna degradacja przewozów i migracja podróżnych do samochodów. A było kiedyś takie hasło reklamowe Marszałka (zdaje się) "Zamień samochód i bus na szynobus." Rewolucja pożarła swoje dzieci...

_________________
Przejechane koleją:
2012 r. 748 km (!!!)
2011 r. 15 635 km
2010 r. 8 272 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-12-2011, 22:13    Odpowiedz z cytatem

Ktoś wątpi w KKZ na sieci KW? W tym przypadku mamy KKZ Rogoźno-Wągrowiec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JBL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: 27-12-2011, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na trasie Wolsztyn-Poznań (planowy 7:52) tylko półgodzinne opóźnienie, ale to znacznie lepsze niż KKZ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 27-12-2011, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Na Rogoźno - Wągrowiec cały czas KKA jeździ? Bo chcę to zaliczyć nie długo, ale nie chce DABem tylko SA:)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 28-12-2011, 01:08    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:

Bo przepisy nakazują, że od pewnej liczby wagonów musi być obsada 1/1. A że tłumów na składzie nie ma, to po co będą sobie przeszkadzać na składzie?


A wiesz może jak to jest z EZT? Ostatnio na 2 jednostki był sam kierownik. Jak wyszedł sprawdzać bilety za Głównym to wrócił 5 minut przed Lesznem.

Sorki za mały OT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 28-12-2011, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest w dodatku A i B do rozkładu jazdy. Podana jest tam minimalna liczba pracowników drużyny konduktorskiej, jaka musi obsługiwać skład na danym odcinku. Sam kierownik w pociągu może jechać tylko wtedy, gdy skład posiada do 4 wagonów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Groźny Fanatyk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009
Skąd: Poznań Karolin

PostWysłany: 28-12-2011, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Powiadam Wam, KKZ to jak złośliwy nowotwór który stopniowo nacieka kolejowe otoczenie... Confused Typowo polski absurd, który zamiast pętać się po marginesie staje się niemal normą.

_________________
EX "Groźny Fanatyk"
Łomża - Ostrołęka - Tłuszcz - Warszawa - Łowicz - Łódź - Ostrów Wkp - Grabów nad Prosną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 28-12-2011, 15:45    Odpowiedz z cytatem

KKA na trasie Rogoźno - Wągrowiec jeździ od 11.12, zresztą autobus KKA na tą trasę i tak jest za duży przy liczbie pasażerów maksymalnie 25 jak jada rano uczniowie do szkoły i popołudniu wracają, a w ciągu dnia to ok. 5-10 osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 28-12-2011, 16:45    Odpowiedz z cytatem

kububu, 25 osób to duża frekwencja jak na tą linię i ogólnie jak na warunki tras regionalnych. Choć nie ulega wątpliwości że tam przydałby się jakiś mniejszy pojazd a nie wielkogabarytowy SA132/4.
Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl