Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki operator ma najlepszy zasięg wzdłuż torów
Autor Wiadomość

Doman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2009

PostWysłany: 19-09-2011, 16:09   Jaki operator ma najlepszy zasięg wzdłuż torów Odpowiedz z cytatem

Dokładnie chodzi mi o trasę Wrocław-Katowice (przez Kędzierzyn-Koźle), a jeszcze dokładniej o internet. Ale w temacie mogą znaleźć się również inne linie.

Jak ktoś ma doświadczenie niech się podzieli, bo wielu ludzi kupuje mobilny internet właśnie pod kątem jazdy pociągami.

(Jeżeli temat lepiej kwalifikuje się do innego działu proszę o przerzucenie go tam)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-09-2011, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Infrastruktura Plusa a więc , PLUS, SIMPLUS, 36i6, SAMI SWOI, POLSAT, PLAY Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 19-09-2011, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Na trasie Warszawa - Lublin korzystam z Orange. Modem ADU 635 W ma możliwość korzystania z CDMA, co daje dość dobrą jakoś połączenia, czasem oczywiście rwie itp. ale generalnie większych problemów nie ma. Nawiększe problemy z połączeniem pojawiają się jedynie w okolicach Puław - w tym o dziwo w samych Puławach.

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 26-09-2011, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Czy Play działa podobnie jak Plus, te same parametry, szybkość? Dla mnie IPLus jest kiepskim internetem, dużo osób poleca Playa, ale czy są różnice pomiędzy operatorami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 26-09-2011, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz mieć jeszcze gorszy internet niż w Plusie to możesz brać w playu Mr. Green Pomimo sympatii dla Playa to nie mogę nic dobrego powiedzieć o tej sieci w ostatnim czasie. Liczba abonamentów ich przerosła i zupełnie nie dają sobie z tym rady. Ich siec jest za mała jak na 6 milionów numerów które maja.

Według statystyk strony BTSearch liczba działających stacji bazowych w Polsce wynosi
Plus - 6416
T Mobile- 5434
Orange - 5226
Play - 2995

A to sie przekłada na zasięg, tak samo na zasięg na liniach kolejowych. Duzo tez zależy od województwa. W niektórych jedna siec ma ogromna przewagę nad innymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 27-09-2011, 06:59    Odpowiedz z cytatem

@Ramirez, dzięki za te statystyki. Napewno masz racje z tymi województwami. IPlus czy to w pociągu czy w domu, najlepiej sprawdzał mi sie na terenie woj. pomorskiego. Tam szybkość, zasięg były bardzo dobre, podobnie jak jechałem przez Warszawę, też ok, niestety zupełnie kiepsko sprawdza na terenie woj. śląskiego.
Zarówno w pociągu jak i w domu, bardzo słabo chodzi. Ale kolega jechał niedawno do Warszawy i korzystał z mobilnego Oranga, to powiedział, w ogóle nie mógł korzystać. Ja na trasie kolejowej Katowice - CMK - Warszawa - Trójmiasto, nie miałem problemów z zasięgiem, gorzej ten net sprawuje w warunkach domowych.
No a przede wszystkim najgorzej odgonić się od doradców i przedstawicieli handlowych różnych sieci. Gdy tylko zostawisz im namiary i jakieś dane, to ciągle dzwonią i zachęcają do swojego operatora, oczywiście wciskają że każda sieć jest najlepsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 27-09-2011, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Istotnie masz racje w przypadku województwa pomorskiego. Na papierze najlepiej Plus wypada Wink
Plus - 399

T Mobile - 329

Orange- 275

Play - 136

A Sląskie- Plus na końcu Laughing ale bardzo nieznacznie. Akurat tutaj jest bardzo wyrównany poziom.

Play - 704

T Mobile- 669

Orange - 661

Plus- 646

Z moich obserwacji podczas podroży pociągami często wynika że jak jakaś siec nie ma zasięgu to i u reszty jest bardzo źle. Widać to takie ukształtowanie terenu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tor 3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011

PostWysłany: 28-09-2011, 10:29    Odpowiedz z cytatem

dorzucę jeszcze linka ze strony UKE odnośnie pomiarów na trasach: Warszawa-Wrocław, Wrocław-Gdynia, Gdynia-Warszawa, Warszawa-Poznań
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead02&news_cat_id=19&news_id=6889&layout=1&page=text
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl