Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Postulat o IR Olsztyn - Warszawa
Autor Wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 22-08-2011, 12:17   Postulat o IR Olsztyn - Warszawa Odpowiedz z cytatem

Olsztyn jest moim rodzinnym miastem i od dawna boleję na tym, że jadąc tam nie mogę skorzystać z taniego IR na trasie Warszawa - Olsztyn. Pociąg taki byłby to pierwsze alternatywą wobec monopolu pociągów TLK spółki PKP IC, a po drugie pociągi te bylyby uzupełnieniem bardzo ubogiej sitaki połączeń na trasie Warszawa - Olsztyn.
Według mnie warto, aby ludzie z tych stron skrzykeli się i napisali jakąś petycję w sprawie takiego pociągu. Na początek wystarczyłaby jedna para kursująca w piątki i niedziele, a potem można by ją uzupełnić drugą parą kursującą codziennie.
Oczywiście wątpię, aby pociąg mogl zacząć kursować nawet od marca 2012 mimo, że jest to możliwe, ale na przeszkodzie stoi modernizacja trasy Warszawa - Gdańsk, którą to trasą pociąg ten musiałby jechać.
Jednak według mnie pismo warto wysłać. Sądzę, że wyjazd z Warszawy do Olsztyna mógłby być około 18, natomiast z Olsztyna do Warszawy około 14 (Gdybanie na temat 1 pary, obieg na 1EZT z PR Olsztyn).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-08-2011, 15:05   

Jestem oczywiście za takim IR ale godzina odjazdu z Olsztyna powinna być okolo19
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 22-08-2011, 15:38    Odpowiedz z cytatem

Na początku by mógł być kibel, bo prędkość i tak jest tam przez te remonty pewnie tragiczna. Potem jak już będzie Warszawa - Działdowo na glanc wypicowana można by dać albo jakiś szybszy EZT co wyciąga te prędkość 160 km/h albo skład wagonowy z TraXXXem. Dzięki temu podróż by trwała dość krótko. Od Działdowa ile by podróż trwała ? Półtorej godziny ? Olsztyn by zyskał dogodne połączenie ze Stolicą co by mogło przenieść się na pewien rozwój regionu, który jest - nie ukrywajmy - nie najlepiej rozwinięty i dofinansowany. Taki IR by miał więc dwa plusy. Raz że by byłby krokiem żeby WarMaz nie był zakałą kraju, dwa ze zaliczyłbym sobie odcinek Olsztyn - Działdowo Very Happy

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 22-08-2011, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Fajnie jakby powstał taki IR, nawet z przedłużoną relacją do Katowic przez CMK. Dzisiejszy obraz połączeń Olsztyna z Górnym Śląskiem jest kiepski. Jedno TLK bezpośrednie, w godzinach niezbyt atrakcyjnych, jazda przez Częstochowę znacznie wydłuża trasę. Skoro można zrobić IR na wielu trasach, gdzie dotąd było to niemożliwe, propozycja Olsztyn - Warszawa lub dalej do Katowic, wydaje mi się bardzo sensowna i nie koniecznie dopiero po remontach E65, bo to wszystko jeszcze potrwa kilka lat, a taki pociąg jest potrzebny znacznie szybciej. Olsztyn jest stopniowo odcinany od połączeń dalekobieżnych, wszystko sie zwala na remonty, ale czym ci ludzie mają jechać w głąb kraju, czy autobus to taki luksus, czy tylko konieczność przy obecnych cięciach pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 22-08-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Hmmm bardzo ciekawa propozycja:) Ja jestem za i jeszcze dodatkowo za IR W-wa Ełk przez Ruciane:) Ale to trzeba trasę podnieść do min 100km/h..... Confused

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 27-08-2011, 14:17    Odpowiedz z cytatem

Takie pociągi chyba nie wchodzą w grę, bo WAR-MAZ zrezygnowało z zakupu 70szt nowych EZT razem z PR.
Gdyby województwo się nie wycofało, i znalazło by kasę na finansowanie tych pociągów, 4szt miały właśnie trafić do WAR-MAZ. 2szt miały iść na połączenia Olsztyn-Wawa-CMK, 2 na Olsztyn-Poznań-Wrocław.
Niestety, z tych planów nic już nie zostało. Czy po remoncie coś pojedzie? Czytałem miesiąc temu na RK że PR nie planują puszczać pociągów na E65 po modernizacji. No chyba że to była jakaś zmyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-08-2011, 11:03   

Warmińsko -Mazurskie to specyficzne województwo gdzie PR-y mają dziwną wizję rozwoju spółki ,oczywiście duzo zależy od UM ale jak czytam powyższy post to naprawdę nie rozumiem pewnych spraw tak więc przenieśmy ten wątek do koncertu życzeń
Powrót do góry

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 28-08-2011, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Zmienił się teraz dyrektor w WMZPR. (chyba w marcu czy kwietniu)
Teraz jest młody mądry gość, i trzeba mieć nadzieję że będzie lepiej.
Najbliższy rozkład jazdy miał przynieść kilka niespodzianek, ale żądania płacowe związkowców chyba zepsuły te plany, i dobrze będzie jak pojedzie taka sama liczba pociągów co obecnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl