Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Wrocław - Jelenia Góra - Szklarska Poręba
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-12-2010, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Witam
Jadę z grupą w sobotę do SPG i mam dwie sprawy:
1) Jak wygląda przejezdność linii od Wrocławia do Szklarskiej? Jakieś problemy związane z opadami śniegu?( chyba najciężej może być od Jeleniej Góry)
2) Czy nie będzie problemu z przesiadką z pociągu który ma odjazd ze Szklarskiej o 14.40 na pociąg w Jeleniej Górze w kierunku Wrocławia? Tam tylko chyba 5 minut jest, dlatego się pytam;]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 26-12-2010, 18:27    Odpowiedz z cytatem

W Kamienczyku chyba juz na stale zagoscila oliwkowa bonanza (jechalem tym pociagiem w oba dni swiat i dwakroc wlasnie w wagonie w tym malowaniu). Tym razem nie leszczynska, a poznanska, jej nr to 50 51 21-18 057-2. Sklad tego pociagu to obecnie byk + 4 albo 5 bonanz.

[ Dodano: 26-12-2010, 18:34 ]
A to owa bonanza.

Bonanza po staremu.JPG
Wspomniana bonanza na stacji Jelenia Gora
Plik ściągnięto 91 raz(y) 215.97 KB


_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 28-12-2010, 23:58    Odpowiedz z cytatem

Piechowice-Górzyniec 27.12.10

[ Dodano: 29-12-2010, 00:01 ]
Górzyniec

P271210_13.54.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 57.73 KB

P271210_13.54_[02].jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 58.34 KB

P271210_13.54_[02].jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 58.34 KB

P271210_13.55.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 60.3 KB

P271210_13.55_[01].jpg
Plik ściągnięto 78 raz(y) 66.72 KB

P271210_13.56.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 49.4 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19-01-2011, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Orientuje się ktoś może jakiej frekwencji można się spodziewać na TLK 66510 rel. Szklarska Poręba Górna - Wrocław Główny?? Będę jechał najprawdopodobniej 5 lutego (a więc czas powrotów z pierwszego tygodnia ferii) i się zastanawiam czy wystarczy normalnie 2 klasa żeby mieć miejsce czy wziąć 1 +RF (po zeszłorocznej przygodzie w tym terminie z Kamieńczykiem jestem raczej skłonny do 1 +RF)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 19-01-2011, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Kolego - dużo szybciej i taniej pojedziesz PKS-em. No ale jak uprzesz się tak już na ten pociąg to powiem że frekwencja jest "dążąca do zera" (spójrz na godziny, prędkość handlową, relację i terminy - nawet byś nie musiał się mnie pytać wtedy) - ten pociąg to nic innego jak ujawniony podsył do Wrocławia. Może to i dobrze - nóż sie jakiś przypadkowy pasażer znajdzie Smile

zresztą w ferie dużo ludzi tego typu pociągami nie jeździ. Dlaczego ?
narciarz = stać go na wyjazd w góry = bogacz = nie jeździ pociągiem Mr. Green Poza tym Dolnośląskie ferie dopiero zaczyna w II połowie lutego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19-01-2011, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Smile
W każdym razie pamiętam jak rok temu na Kamieńczyku pomieścić się nie mogli w ferie w weekend (w tygodniu pusty), nie wiem kiedy Dolnośląskie miało ferie ale naród do Poznania walił.
Wiem że PKS taniej i szybciej ale ja się właśnie uparłem na ten pociąg (w końcu jestem MK a nie przypadkowym pasażerem). Tak w ogóle to jadę na Babimost czyli lepiej byłoby przez ZG ale nie cierpię jeździć szynobusami, za kiblami też nie przepadam dlatego właśnie to połączenia i dalej na Poznań.
Poza tym jadę sam więc różnica ceny nie ma specjalnie znaczenia (ale jazdy 1 klasą chętnie uniknę)

[ Dodano: 20-01-2011, 16:49 ]
PS. Wie ktoś może w jakim to to jeździ zestawieniu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

linia274 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 05-02-2011, 23:46    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy nietypowy "Kamieńczyk"
Zdziwko rosło z każdym wagonem

http://www.youtube.com/watch?v=aTsWvpC-A2M
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 28-05-2011, 13:25   Expresowa podróż z Wrocławia do Jeleniej Góry Odpowiedz z cytatem

http://www.muzyczneradio.com.pl/3858,wiadomosci,z-jeleniej-gory-do-wroclawia-w-dwie-godziny-pociagiem.html

Z Jeleniej Góry do Wrocławia w dwie godziny pociągiem 2,5 godziny w tym roku i 2 godziny w przyszłym, tyle ma wynosić podróż pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia.

Jak powiedział nam wicemarszałek województwa Jerzy Łużniak, wiceminister infrastruktury mocno zaangażował się w przywrócenie tego połączenia do normalnych standardów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-05-2011, 13:35    Odpowiedz z cytatem

To jest śmieszne i zarazem żałosne! Jak można tak kpić z pasażerów, mamiąc ich obietnicami bez pokrycia?

Ponad 2 godziny jedzie pociąg REGIO z Węglińca do Wrocławia Gł. (136 km) po zmodernizowanej do 160 km linii E-30

Z Jeleniej Góry do Wrocławia Gł. przez Wałbrzych jest 127 km. Katastrofalny stan techniczny tej linii jest powszechnie znany. Jakim cudem za rok chcą tą linią jeździć szybciej niż po zmodernizowanej linii zgorzeleckiej?

Czy w UMWD siedzą idioci? Bądźmy poważni!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 28-05-2011, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz z tego co wiem to we Wrocławiu trochę inaczej ustalono. Po pierwsze, z resortu infrastruktury nikt do niczego się nie zobowiązał, to była bardziej luźna rozmowa na temat długiej podróży z Warszawy w Karkonosze i naprawy torów z Wrocławia do Jeleniej Góry, tak żeby TLK jechała z Wrocławia do Jeleniej Góry w granicach 2,5 godziny.Po drugie o skróceniu czasu podróży do 2 godzin nie było mowy, tak samo o pociągach regio. Nie wierzę też w to , że ot tak dadzą kasę na remont.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 28-05-2011, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, da się szybciej, tylko żałosna jest cała POLSKA. Spójrzmy na warunki zakupu 75 EZT dla PR - kosztem likwidacji iR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-05-2011, 13:53    Odpowiedz z cytatem

xzielak, oczywiście, że się da. Pod warunkiem, że linia jeleniogórska zostanie gruntownie zmodernizowana. Ta nieudolna dłubanina, którą na zlecenie ZLK Wałbrzych punktowo odstawia DOLKOM to są jakieś kpiny.

Chcę tylko przypomnieć, że modernizacja odcinka Legnica - Węgliniec kosztowała prawie 160 mln euro i trwała kilka lat. Proszę to teraz przyłożyć do bzdur, które wygaduje wicemarszałek Łużniak.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.


Ostatnio zmieniony przez Beatrycze dnia 28-05-2011, 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 28-05-2011, 13:56    Odpowiedz z cytatem

Nie ma źródła Rolling Eyes , dla mnie info niewiarygodne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-05-2011, 13:58    Odpowiedz z cytatem

EN, co jest niewiarygodne?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 28-05-2011, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Słowa takie pewnie padły, ale po prostu nie wierzę w to (szybkie polepszenie stanu 274). Dla mnie to puste gadanie pod kampanię do październikowych wyborów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl