Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Powrót pociągów na Roztocze
Autor Wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10-05-2011, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Tabor można kupować również na raty lub jak zmodernizowane EN57 - leasingować. Umowa wieloletnia nie wiem czy wchodziłaby w grę z jednego powodu - obecnie nie produkuje się tak długo taboru jednej serii. Już nawet SA103 się nie produkuje. Związane jest to z gwałtownie idącą do przodu techniką. Serie szynobusów/EZT produkuje się dwa może więcej lat. Więc jeśli kupujemy po troszku przez lata to nie będziemy mieli ujednoliconego taboru. Jest jednak przy tym jedna zaleta - nie trzeba będzie później wymieniać taboru w szybkim tempie co wymusza uruchomienie dużych funduszy. wówczas złomujemy i kupujemy po malutku i portfel właściciela taboru nie jest gwałtownie doswiadczany.

(Co do matury - polski pisemny był wg mnie dziwny, ale myślę że zdałem. I tak ważniejsze są dla mnie ścisłe przedmioty. Jutro zdaję Deutsch. Trzymajcie kciuki.)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Pesa robi na zamówienie jeśli chcesz SA103 to wyprodukują SA103.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10-05-2011, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem takie Sa134 produkują od 2007roku i robią to nadal.
Przecież w 5 lat możnaby kupić te 10 SZT, które są nam niezbędne do reaktywacji- proponowałbym wybrać te najnowocześniejsze(od sa134 do sa138), a lizaing wychodzi drożej niż kupno, to już lepiej kupić Smile .
Założe chyba nowy temat "propozycje rozwoju kolei na Lubelszczyźnie, bo to co teraz piszemy to sie nijak ma do tematu "Powrót pociągów na Roztocze" Język

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 18-05-2011, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Pojawił się rozkład pociągów do Zamościa

http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//SRJP/Zmienione%20tabele%20SRJP%202010%20-%202011/tabela%20554_z_dn._17.05.2011-zm.93.pdf

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 18-05-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Przeanalizowałem tabelę na podstawie wyżej wymienionego źródła, tak wygląda w skrócie:

Arrow Z Lublina/Chełma: Mr. Green

"Podkomorzy" R-224/R-225
Chełm 6:15? - Zamość 7:46 (kursuje: 27czerwiec - 28wrzesień)

"Kasztelan" R-231/R2231
Lublin 9:53 - Zamość 11:55/Bełżec 12:54 (kursuje: od 25czerwca - codziennie, Zawada - Bełżec, 25czerwiec - 31 sierpień)

"Odrodzenie" R-233
Lublin 12:23 - Zamość 14:22 (kursuje: od 27 czerwca w "D" oprócz 31 października)

"Kanclerz" R-235/R-2233
Lublin 16:36 - Zamość 18:44/Bełżec 19:50 (kursuje: od 24czerwca - codziennie, Zawada - Bełżec 25czerwiec - 31 sierpień)

"Magnat" R-237
Lublin 19:49 - Zamość 21:58 (kursuje: od 22? >a nie23?< czerwiec - codziennie)


Arrow Z Zamościa/Bełżca: Mr. Green

"Magnat" R-230
Zamość 5:52 - Lublin 7:47 (kursuje: 24 czerwiec - codziennie)

"Kanclerz" R-236/2230
Bełżec 8:10/Zamość 9:15 - Lublin 11:17 (kursuje: od 23czerwca - codziennie, Zawada - Bełżec 25czerwiec - 31 sierpień)

"Odrodzenie" R-232
Zamość 13:54 - Lublin 15:50 (kursuje: od 27 czerwca w "D" oprócz 31 października)

"Kasztelan" R-234/R-2232
Bełżec 15:40/Zamość 16:44 - Lublin 18:47 (kursuje: od 25czerwca - codziennie, Zawada - Bełżec 25czerwiec - 31 sierpień)

"Podkomorzy"R-222/R-223
Zamość 19:30 - Chełm 22:55? (kursuje: 27czerwiec - 28wrzesień)


Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2009
Skąd: Oberslezig

PostWysłany: 19-05-2011, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Co za kretyni...

23. jest Boże Ciało (czwartek), po nim jest piątek i dla większości normalnych ludzi to 23 albo i popołudnie 22. będzie początkiem długiego weekendu i wypadów na Roztocze... I oczywiście do Suśca nie ma czym dojechać. Bo jeździ dopiero od piątku.

Brak słów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 19-05-2011, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że chociaż do Zamościa 22IV będzie można sie dostać.
Kilka poprawek
"Magnat" mógłby wyjechać 10 min. wcześniej, by być w Lublinie- pasażerowie wtedy bez problemu zdążyli by na 13-stkę o7.48, by być w centrum przed 8.
Podkomorzego puścić później, tak, by w Rejowcu był skomunikowany z Magnatem
Andy_86, w Chełmie Podkomorzy na 20.55, a nie na 22 Śmiech

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 19-05-2011, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

lubelak195, no, no zagapiłem się z tą godziną przyjazdu powinno być o 20:55, faktycznie gapa ze mnie Very Happy

Moim zdaniem mogliby zacząć jeździć przynajmniej od 22 czerwca, mi osobiście szkoda, że nie od 1 czerwca. Pocieszające jest to, że to już pociągi całoroczne, z wyjątkiem "Podkomorzego" i łączników z/do Bełżca które kursują w okresie wakacji. Co ciekawe w Zawadzie wg. rozkładu będzie dzielenie na cześć Zamojską i Roztoczańską(z/do Bełżca). Szkoda tylko jednej rzeczy, że Zamość nie jest skomunikowany w kierunku Roztocza i na odwrót.

Myślę, że na początek powinno wystarczyć i w miarę rozwoju sytuacji można wciąż ulepszać rozkład. A w przyszłości wydłużyć z Zamościa do Hrubieszowa, także z Bełżca do Hrebennego(przynajmniej w okresie wakacji). Tu można dociągnąć również szynobus z Horyńca.

Fajnie byłoby wraz z reaktywacją Hrubieszowa w następnej edycji rozkładu jazdy(2011/2012) wybudować przystanek w centrum Zamościa przy ul. Partyzantów. Gdyby chcieliby się wyrobić to musieliby już teraz zacząć opracować dokumentację by wybrać wykonawcę budowy peronu. Podejrzewam, że nikt na razie o tym nie myśli, aczkolwiek moim zdaniem warto, bo poprawiłoby znacznie frekwencję i dało by świetny punkt do przesiadania się. W Zamościu zawsze najbardziej wkurzało mnie brak integracji różnych środków transportu. W końcu to doskonałe miejsce na główny dworzec przesiadkowy. Ale to już na przyszłość.

Mam nadzieję że frekwencja okaże się sukcesem, przy takiej taryfie (PwDC) nie ma bata, musi się udać. Nawet dla mnie, osoby której nie mam już ulgi szkolnej, ani tym bardziej studenckiej są wreszcie normalne ceny. I teraz mając wybór środków lokomocji, chętniej będę wybierał pociąg.

Pozdrawiam. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seaxgast Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2010
Skąd: Wrocław / Jarczów

PostWysłany: 21-05-2011, 12:34    Odpowiedz z cytatem

Mi ciągle przeszkadza brak połączenia Zamość - Jarosław. Wiele osób z zamojszczyzny dojeżdza na tę stację, aby wsiąść w pociąg do Krakowa czy Wrocławia. Pojawienie się więc pociągu na tej relacji, oczywiście skomunikowanego ze składami jadącymi z Przemyśla na Zachód, byłoby bardzo, bardzo wygodne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 21-05-2011, 19:46    Odpowiedz z cytatem

seaxgast połączenie o którym piszesz jest zbędne ponieważ kursuje bezpośredni TLK z Zamościa do Krakowa i dalej przez Katowice do Wrocławia i Zielonej Góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 21-05-2011, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Popieram propozycję seaxgast-a. Między Przemyślem/Rzeszowem a zachodnią Polską kursuje wiele pociągów, na które zamościanie mogliby się przesiadać. Zwłaszcza przydałby się łącznik do nocnych pociągów, jak dawny Przemyślanin, czy nocny bezimienny Przemyśl - Wrocław, kursujący swego czasu do Jeleniej Góry.
Reakatywacja Hetmana to dla Zamościan trochę za mało.
Pozdrawiam.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

seaxgast Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2010
Skąd: Wrocław / Jarczów

PostWysłany: 21-05-2011, 22:04    Odpowiedz z cytatem

@Maciej30: wiem że to połączenie istnieje. Ale nie jest w ogóle przemyślane. Czas podróży jest okropnie długi i zniechęca potencjalnych podróżnych do skorzystania z tego połączenia. Moim zdaniem pociąg Zamość- Wrocław przez Stalową Wolę jest chybiony. Naprawdę, PKP IC więcej zyskałoby na połączeniu proponowanym przeze mnie (to tylko moja opinia - pasażera, który jeździ dziennymi i nocnymi pociągami w kierunku Wrocławia, dyskusja mile widziana).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22-05-2011, 08:09    Odpowiedz z cytatem

Ale niestety na trasie Zamość- Jarosław tory nie są w najlepszym stanie- w RJ 08/09 były dwa pociągi Zamość- Wrocław- jeden przez Mielec, drugi przez Bełżec. Ten przez Bełżec jechał godzine dłużej. Jedynym wyjściem jest wprowadzenie przez PLK na tej linii zwiększonej dozwolonej prędkości dla szynobusów, a i jeszcze trzebaby dogadać sie z Podkarpaciem.

Dobre by było puszczenie szynobusów Zamość- SWR skomunikowanych z IR Wielkopolanin i San.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 23-05-2011, 20:49   Szynobusy na Roztoczu - korekta czerwcowa 2011 Odpowiedz z cytatem

Rozkład zamojskich szynobusów kursujących od wakacji:
rozkład jazdy dla Zamościa i Zawady - czerwiec 2011
Pozdrawiam serdecznie.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24-05-2011, 05:46    Odpowiedz z cytatem

Mam dobrą informacje- TLK Lublin- Warszawa odj. o 19.00 mało, że zostaje, to będzie przedłużony do Kołobrzegu.
Przemyślałem sprawe i doszedłem do wniosku, że co do Bełżca to przydały by sie następujące rzeczy:
osobowy Bełżec-Zwierzyniec- dwie pary skomunikowane z Hetmanem w sezonie,a poza sezonem łącznik do Magnata wyjazd z Bełżca ok.5.00 lub Bełżec- Zamość skomunikowany z Magnatem.
sezonowy osobowy Lublin- Bełżec dla mieszkańców Lublina- wyjazd z Lublina 6-7, powrót 21-22 umożliwiłby on jednodniowe wypady na Roztocze

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl