Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Sprzedaż biletów kolejowych - debata
Autor Wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-05-2011, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Akurat kasjerka Ci udzieli porady jak kupić tańszy bilet...

Czemu nie. Gdy chciałem kupić bilet w dwie strony z Lublina do Warszawy kiedyś to poradziła mi że nieco taniej będzie kupić podróżnika. Zrobiłem to. Z resztą mój znajmy jadąc też z Lublina do Warszawy reż kupił podróżnika bo namówiła go kasjerka...
Cytat:
Dawanie pracy dla samej pracy? Byłby z ciebie dobry związkowiec.

Dlaczego dla samej pracy? Bilet i tak muszę kupić i tak więc czemu nie miałbym przy okazji zrobić dobrego uczynku. Nic mnie to nie kosztuje.
Cytat:
kartę i tak będziesz szybciej czy później miał.
Jeśli nie będę musiał to po co mi. Wystarczy samo konto i przelewy. Lepiej te 4zł/miesiąc odłożyć lub kupić sobie piwko...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 02-05-2011, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Co do dawania pracy dla samej pracy to jest głupota, gdyż ok. kasjerka ma pracę ale ktoś kasjerce płaci, więc masz droższy bilet. Aczkolwiek kasjerka często doradza szczególnie przy promocjach.

Dobra ale przeanalizujmy co by było gdyby kasjerek by nie było. Zapewne były by tańsze bilety. Co by było gdyby były tańsze bilety pewnie jeździlibyśmy więcej. Co by było jakbyśmy jeździli częściej, było by więcej pociągów. A co było by jakby pociągów było więcej, byli by potrzebni kierownicy pociągów.

A idąc w bok co było by jakbyś jeździli częściej, było by nas więcej na dworcach.
Co było by jakby było więcej podróżnych na dworcach, kioski działały by prężniej może otworzyły by się sklepy a nawet restauracje.

Ale i tak pewnie ktoś to zdąży zepsuć i tak fajnie nie będzie.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 12-10-2011, 11:44   Automaty biletowe PR Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje jakaś oficjalna rozpiska wszystkich stacji w obrębie kraju, gdzie funkcjonują automaty biletowe Przewozów Regionalnych?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 28-04-2013, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Dwie sprawy związane ze stroną www.intercity.pl
1.Jest tam narzędzie do wyszukiwania najbliższego biletomatu. Po wpisaniu "sanok" ( aż dziwne że jest skoro nie docierają tam pociągi Intercity) pojawia się mapka i komunikat że odległość do najbliższego biletomatu (...Kraków!!!) to 200 km i że trzeba tam... iść 1 dzień i 17 godzin Śmiech
2.Od dawna mam założone konto na www.intercity.pl i dzięki tej stronie kupiłem już dużo biletów. Od zeszłego roku gdy zmienili wygląd strony po zalogowaniu się i odnalezieniu połączenia NIGDZIE NA EKRANIE NIE WIDZĘ MIEJSCA, NA KTÓRE MAM KLIKNĄĆ BY DOKONAĆ ZAKUPU BILETU na zaproponowane przez Intercity i wybrane przez mnie połączenie. Logowałem się już kilkanaście razy i nic. Myślicie że coś nie tak jest z moim komputerem? Dodam że przy starej szacie graficznej miałem ten sam komputer!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 28-04-2013, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Ja mam kartę do płatności internetowych, internet i drukarkę i gdyby przez internet były:

-Bilety z przesiadkami
-Oferty specjane (podróżnik itd.)

To nigdy bym do kasy więcej nie poszedł. Tak jak na samoloty 100% obsługi przez neta (przynajmniej tanie linie którymi latałem (typu WizzAir), może LOT wzorem PKP dalej się trzyma kas itd. nie wiem nie latam z LOT).

Automaty biletowe hmm:

-Bilety z przesiadkami
-Oferty specjane (podróżnik itd.)

Czyli musiałem przepisać to co powyżej, bo one też tego nie mają a to PODSTAWA!!!

katowicer napisał/a:
Zdziwiłbys sie. Mnóstwo znajomych ma jakies tam konto ale tylko dlatego, ze pracodawca wysyła im kase na ROR. I nie korzystają z płatności w internecie itp. Proszę nie podawac 75 % bo na 100 % tak nie jest.
I ja sam nie mam ani konta z szybkimi płatnościami ani karty co umożliwia szybkie transakcje.
Dodam, ze drukarki też nie mam a gdzieś ten bilet wydrukować trzeba.


No to jak ktoś nie chce korzystać z osiągnięć techniki, no to cóż, jego strata. Ja po za jedzeniem większość rzeczy kupuję w necie, do takiego Media Marktu idę pooglądać towar a i tak kupię w necie bo taniej a też jest gwarancja i wszystko. Bilety lotnicze jak pisałem w necie, nawet doładowania na telefon kupuje w necie, bo nie muszę drapać karty zdrapki i mogę kupić nawet w niedziele (bo kartą od razu idzie, nie jak przelewem że na drugi dzień). Zresztą po co gdzieś łazić, jak kliknę 2 razy i mam.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nuter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2011
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 23-08-2013, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Kolej zamyka kolejne kasy

KONTROWERSJE. Pasażerowie przestają jeździć pociągami, PKP stwarza problemy z kupieniem biletów

ARKADIUSZ MACIEJOWSKI

Kolej coraz bardziej oddala się od pasażerów. Spółki Małopolskie Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity w ciągu ostatnich dwóch lat zlikwidowały w naszym województwie kilkadziesiąt kas biletowych. A to dopiero początek. Dla przykładu już za tydzień zamknięte zostanie jedyne czynne okienko na stacji w Nowym Sączu.
- Robimy to z oszczędności, ponieważ prowadzenie kas dużo kosztuje, a z wielu stacji w ciągu dnia korzysta zaledwie kilka osób - tłumaczy Barbara Węgrzynek z małopolskich Przewozów Regionalnych. I przyznaje, że celem jest pozostawienie kas tej spółki jedynie na dworcach w Krakowie, czyli na dwóch z ponad 200 stacji i przystanków w Małopolsce, na których zatrzymują się pociągi Regio i InterRegio (obecnie ma ona kasy w 24 miejscach).
"Jak najdalej od podróżnego, czyli polska kolej" - przeczytaj komentarz autora >>

Planowana jest także likwidacja kay m.in. w Krzeszowicach, Suchej Beskidzkiej, Kłaju, Sterkowcu.
Henryk Sikora z Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" już kilka miesięcy temu podkreślał, jak ważne jest dla podróżnych, aby na stacji kasa biletowa była czynna. - Takim przykładem może być Rabka, gdzie kasa została już zlikwidowana. Często jedno okienko na danej stacji jednocześnie pełni funkcję sprzedaży biletów, ale także i informacji tak potrzebnej podróżnym. Działanie zarządu Przewozów Regionalnych prowadzi więc do ograniczania dostępności do profesjonalnej obsługi. Zwalniani są pracownicy, a kolej przestaje być atrakcyjna - mówił Sikora.
Kolejarze nie zaprzestali jednak likwidacji kolejnych okienek i efekty tego widać wyraźnie w statystykach dotyczących liczby pasażerów. Z usług Przewozów Regionalnych w pierwszym kwartale 2012 r. skorzystało w Małopolsce 2,65 mln osób. W pierwszym kwartale 2013 r. już tylko 1,93 mln osób.
Barbara Węgrzynek podkreśla jednak, że tam, gdzie się uda, kasy będą przekazywane prywatnym ajentom. - Jeszcze w tym miesiącu planujemy oddanie kas m.in. na stacji w Tarnowie - informuje rzeczniczka małopolskiej spółki kolejowej.
Sęk jednak w tym, że taki manewr może udać się tylko na dużych stacjach. Dla przykładu w podkrakowskim Zabierzowie czy Woli Filipowskiej nie było chętnych do prowadzenia kas. Zostały więc zamknięte.
Proces likwidacji kas trwa również w spółce PKP Intercity. Jak obliczył portal nakolei.pl na co najmniej 130 stacjach i przystankach w Polsce, na których zatrzymują się pociągi PKP Intercity, nie ma kas, w których można kupić bilety na połączenia tego przewoźnika. W Małopolsce to m.in. Biały Dunajec, Chabówka i Nowy Targ.

"Pasażerowie spółki będącej perłą w oku ministra - zamiast zakupu biletu i zasięgnięcia informacji o podróży - mogą wytrzeć klamkę zamkniętego dworca bądź oglądnąć kraty nieczynnego od lat okienka kasowego. A w najlepszym wypadku, jak na przykład w 100-tysięcznej Legnicy, usłyszeć w kasie dolnośląskiego przewoźnika, że ten biletów na odjeżdżające z tego miasta pociągi TLK i EC nie sprzedaje"- komentuje portal nakolei.pl. Co najgorsze, lista tego typu stacji cały czas się powiększa. Każdego miesiąca dołącza do niej średnio po kilka kolejnych miejscowości.
Kolejarze bronią się jednak i przekonują, że przecież każdy pasażer może kupić bilet także przez internet. Problem jednak w tym, że za pomocą takiej formy sprzedaży można kupić bloczek tylko na bezpośrednie połączenia. Jeśli chcemy jechać z przesiadką to przez internet nic nie załatwimy.

Beata Czemerajda z PKP IC przyznaje wprost, że tylko w 2012 r. jej spółka zlikwidowała kasy na pięciu stacjach. Zapewnia jednak, że w najbliższym czasie kolejnych nie będzie. - Co więcej, chcemy do 2015 r. zwiększyć liczbę swoich okienek w całej Polsce z 244 do 330 - przekonuje. Gdzie miałyby się one pojawić, tego jednak nie zdradza.

Źródło: Dziennik Polski
Link: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1285317-kolej-zamyka-kolejne-kasy.html,,0:pag:2#nav0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-08-2013, 20:42    Odpowiedz z cytatem

@snajper Ty jesteś uzależniony od neta Smile

Proszę o nie usuwanie tego postu, gdyż jest ironią z podtekstem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 30-08-2013, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Barbara Węgrzynek podkreśla jednak, że tam, gdzie się uda, kasy będą przekazywane prywatnym ajentom. - Jeszcze w tym miesiącu planujemy oddanie kas m.in. na stacji w Tarnowie - informuje rzeczniczka małopolskiej spółki kolejowej.

Na Lubelszczyźnie na przykład PRy nie chcą przekazywać ajentom zlikwidowanych dawniej kas. W ostatnim przetargu nie szukali chętnych do prowadzenia kasy w Kraśniku, Zamościu czy Lubartowie. Kasa agencyjna jest za to w np. Sadurkach. do czego to dąży...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 30-08-2013, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Ale za to chcą reaktywować kasę na przystanku Świdnik Wschód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 30-08-2013, 20:34    Odpowiedz z cytatem

_kamil_, to już od kilku lat próbują. Póki co do przetargów chętnego nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 06-02-2018, 09:51    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity uruchomiło wyszukiwarkę kas biletowych.

PKP Intercity udostępniło, na swojej stronie internetowej, wygodne narzędzie do wyszukiwania lokalizacji kas biletowych. Baza wyszukiwarki obejmuje zarówno kasy własne przewoźnika, jak i agencyjne. Uruchomienie nowej funkcjonalności to ułatwienie dla pasażerów PKP Intercity, którzy preferują tradycyjną formę zakupu biletu.

Więcej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/18031/PKP-Intercity-uruchomilo-wyszukiwarke-kas-biletowych.html

---

Przewozy Regionalne zbudują nowy system sprzedaży biletów.

Spółka Przewozy Regionalne ogłosiła konkurs na przygotowanie koncepcji nowego systemu sprzedaży biletów. Zgodnie ze specyfikacją nowy system powinien, w czasie rzeczywistym, komunikować się z innymi kanałami dystrybucji biletów PolRegio oraz umożliwiać współpracę z systemami innych przewoźników.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/31650/przewozy-regionalne-oglosily-konkurs-na-nowy-system-sprzedazy.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kornik1983 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Zabobrze

PostWysłany: 13-06-2018, 08:59    Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że ostatnio w kasie w Jeleniej Górze bilety w kierunku Wrocławia wystawiane są na Przewozy Regionalne, a nie na Koleje Dolnośląskie. Tak jak chociażby dzisiaj u mnie. Ciekawi mnie jak to wpływa na rozliczenie za przewóz? Do kogo trafia kasa z takiego biletu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 13-06-2018, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Kornik1983, bilety są skanowane przez konduktorów. Wtedy wiadomo z usług którego przewoźnika skorzystał posiadacz biletu i spółki kolejowe dokonują między sobą rozliczeń.

Wczoraj wracałam z Opola. Bilet kupiłam w kasie PKP IC a jechałam pociągami PR i KD.

bilet.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 274.51 KB


_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 13-06-2018, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Skanuje się tylko numer biletu, żeby sprawdzić aktywność drużyn konduktorskich. Porozumienia dot. honorowania biletów są robione zazwyczaj na podstawie szacunków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-06-2018, 22:17   

Stella napisał/a:
Kornik1983, bilety są skanowane przez konduktorów. Wtedy wiadomo z usług którego przewoźnika skorzystał posiadacz biletu i spółki kolejowe dokonują między sobą rozliczeń.

Wczoraj wracałam z Opola. Bilet kupiłam w kasie PKP IC a jechałam pociągami PR i KD.


No ale tu akurat masz ewidentnie bilet na PR (honorowany w KD), kasa zakupu nie ma tu znaczenia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl