Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rozkład jazdy na 175 w maju
Autor Wiadomość

adalbert Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: Lbc

PostWysłany: 18-04-2011, 14:32   Rozkład jazdy na 175 w maju Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś lubi zaliczać nowe kolejowe trasy to w maju pojawia się niezła gratka. Od 27 kwietnia rusza modernizacja linii 175 na odcinku Ozimek-Chrząstowice. Jako że jest to szlak jednotorowy, część pociągów dalekobieżnych z Opola pojedzie na Kędzierzyn, dalej z Rudzińca do Toszka Północ i dalej do Lublińca. W Lublińcu zmiana czoła. Duże zmiany w rozkładzie jazdy. Rozkład jest już na sitkolu. Nie wiem tylko co z osobówkami. Czy z kierunku Fosowskiego dojeżdżać będą tylko do Ozimka a dalej komunikacja zastępcza czy na całym odcinku rogówki zostaną zawieszone.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 02-05-2011, 15:50    Odpowiedz z cytatem

No i zaliczyłem! I to już pierwszego dnia! Czekałem na ten moment 25 lat! Tak naprawdę chodziło mi tylko o kawałek Toszek Płn. - Rudziniec Gliwicki. Nie wiedziałem że to tylko 18 km. Przejechałem jednak całość od Lublińca do Kędzierzyna Koźla. Prędkość niewielka więc można nawdychać się zapachu lasu bo trasa w większości wiedzie lasem właśnie. Gdyby pociąg nie miał postoju i nie musiał zmieniać czoła w Lublińcu mógłby z Częstochowy wjechać na ten szlak na podg. Droniowiczki. Potem Kokotek. Zdewastowany przystanek kolejowy obok jeziora. Następnie stacja Krupski Młyn i łącznica, którą można z Lublińca dojechać do Tarnowskich Gór gdyby chcieć ominąć Kalety (kurde, piszę to jakbym opisywał jazdę samochodem Śmiech ). Dalej Czarnków a za nim do Toszka Płn. pociąg mocno zwalnia przed każdym przejazdem kolejowym. Nawet tymi z działającą sygnalizacją świetlną! Później było już tylko to na co czekałem najbardziej. Krótko przed post. Kanał jest wspólny przejazd kolejowy dla trasy, którą przemierzałem i linii piaskowej z Kotlarnii do Pyskowic. Włączyły mi się przy tej okazji marzenia związane z możlwością zjechania z jednych torów na drugie. Z linii piaskowej już kilka lat temu zdemontowano trakcję elektryczną i działa tylko jeden tor. Minęło jeszcze tylko kilka minut i przed Rudzińcem Gliwickim pociąg wjechał już na trasę Gliwice - Kędzierzyn Koźle rozpędzając się wreszcie że ho, ho! Podsumowując: Wprowadzanie regularnego ruchu pasażerskiego na tę linię byłoby chybione. To raczej odludne tereny. Trasa raczej dla kolekcjonerów - zaliczaczy takich jak ja Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl