Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Jakich pociągów brak w Olsztynie, co zmienić?
Autor Wiadomość

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 23-01-2011, 14:45    Odpowiedz z cytatem

rusek007, pociągi Brodnica<->Iława też były obłożone i inie pół roku temu rozebrano. PLK.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 24-01-2011, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Ano dlatego że olsztyńskie samorządy miały to w dupie. Gdyby s(r)amorządowcy pomyśleli i pogadali z PLKą to byłoby inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 31-01-2011, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Gdyby była wola Warmińsko - Mazurskiego UM, PR pewnie puściłby pociągi na linii przez Mikołajki, technicznie jest to wykonalne gdyż olsztyński zakład posiada 5 szynobusów jednoczłonowych i 6 dwuczłonowych + chyba 6 Bht w malowaniu szynobusów na doczepę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 31-01-2011, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Exsimus nie zakładaj dobrej woli władz tego województwa, bo gdyby taka była to do Elbląga i Iławy można było dojechać Trójmiejską SKM. Nie mówiąc o połączeniach warmińsko-mazurskiego na wschód i południe.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sopek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2007

PostWysłany: 01-02-2011, 22:13    Odpowiedz z cytatem

Mikołajki, Kętrzyn, Gołdap - co najwyżej przejazd promocyjny, na kursowanie nie ma szans, dopóki nie poprawi się stan torów, 20km/h nikt normalny nie będzie jechał.
Podziękowania ślemy pod adresem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nie wiem czy ktoś pisał, ale ja chciałbym kiedyś dojechać z centralnej do Olsztyna nocnym pociągiem z Katowic albo Wrocławia. Niestety kolejowe marzenia minęły od przejęcia pośpiesznych przez PIC.

_________________
https://kolejowyportal.pl
https://www.facebook.com/kolejowyportal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 02-02-2011, 13:04    Odpowiedz z cytatem

No ja też mogę sobie pomażyć o 45502/54503 Pogoria z Bielska do Ełku ech wspomnienie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 02-02-2011, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czy ktoś pisał, ale ja chciałbym kiedyś dojechać z centralnej do Olsztyna nocnym pociągiem z Katowic albo Wrocławia. Niestety kolejowe marzenia minęły od przejęcia pośpiesznych przez PIC.


Oczywiście z Katowic lub z Wrocławia przez:Łódź
Z Wrocławia do Olsztyna (codziennie)z wydłużeniem go do Ełku (sezon) ,dawny Niegocin
Z Katowic do Olsztyna nocny też dobry pomysł ale tu bym się raczej skusił na dzienny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neptunik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2006
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 02-02-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście brakuje nocnego Podlasiak: Białystok - Olsztyn - 3miasto - Szczecin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ben Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010
Skąd: Zakopane/Lublin

PostWysłany: 29-04-2011, 15:08    Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym się wybrać na Mazury pociągiem z ZakoCity. Niestety, bezpośredniego brak. Wg PKP mieszkańcy Podhala jeżdżą tylko do Krakowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 29-04-2011, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Za PKP PR było wszystko. I multum bezpośrednich i wszystko inne skomunikowane...
Łatwiej było zajechać np. do Giżycka pośpiechem niż osobówką. Mam tu na myśli poranek i wieczory. Warmia i Mazury obecnie to jedno wielkie dno, pod względem ilości połączeń kolejowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 24-08-2011, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Olsztyn jest głównym miastem przesdiadkowym ( dla turystów chcących dostać się w inne miejsca na warmi i mazur ) i stolicą dużego turystycznego regionu. Brak choćby jednego połączenia dalekobieżnego nocnego - zero! A te dzienne też zostawiają wiele do życzenia. Przydałoby się więcej połączeń z Wawką i z poludniem kraju - Katowice a nawet Bielsko, Kraków lub Przemyśl. Nie wierze w brak chętnych. Kolejna sprawa to więcej regio do Ełku zarówno przez Giżycko jak i Szczytno. Przywrócenie regio do Mikołajek - koniecznie. Niech nawet wlecze sie dwie godziny, chętni i tak się znajdą ( przynajmniej jeśli chodzi o sezon ). Dziwie się, że PR nie pomyślały o jakimś IR naprzykład przedłużyć jeden z jadących przez CMK i utworzyć relację Kraków - Olsztyn - Kraków. Sezon powoli dobiega końca i od grudnia wchodzi w życie nowy rozkład ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej pociągów wyjeżdzających i wjeżdzających do Olsztyna:P

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 25-08-2011, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Jako że ja podróżuję dość często na odcinku Olsztyn-Bydgoszcz, to powiem że właśnie brakuje mi dobrego skomunikowania tych dwóch miast. Np pociąg z Olsztyna do Torunia odjazd 18:45 powinien jechać do Bydgoszczy, a np wieczorny z Bydgoszczy do Iławy wyjazd po 18, powinien kończyć bieg w Olsztynie.
A jeżeli jest to a-wykonalne, to chociaż dobrze skomunikować pociągi w Toruniu. A nie żebym musiał czekać 40minut albo godzinę na następny pociąg.
Razi również mała ilość pociągów z Olsztyna do Warszawy. I remont tu niczego nie usprawiedliwia.
Brakuje również pociągów sezonowych. Np z zimą z Olsztyna do Szklarskiej, a latem ze Śląska do serca Mazur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 25-08-2011, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej w sezonie powinno kursować więcej pociągów w relacji warmia/mazury kurorty południowj Polski. Mam na myśli Zakopane, Szklarską Porębe, może nawet Krynica lub Wisła.

[ Dodano: 25-08-2011, 13:30 ]
A liczba połączeń Olsztyna z Wawką, aż razi w oczy!!!!

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 25-08-2011, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Ja mam nadzieję że od grudnia 2012r (czyli po zakończeniu remontu E65 Wawa-Działdowo) liczba połączeń Olsztyna z Warszawą wzrośnie do 6.

Np:

05:30 do Krakowa przez Radom, Kielce
07:30 do Katowic przez CMK
09:30 do Krakowa przez CMK
12:30 do Katowic przez Łódź, Częstochowę
15:30 do Łodzi
18:30 do Warszawy Zachodniej

No i na rok-dwa przydała by się jakaś dobra cena na połączenia Olsztyn-Warszawa. Np 25zł, bo inaczej nie ma szans żeby ludzie którzy jeżdżą autobusami wrócili na kolej(Autobus kosztuje 25zł). A czas jazdy 2h40min za 24zł był by zaje..... reklamą. No ale zobaczymy co wymyśli PKP IC. Liczę że będzie lepiej, bo obecnie chociażbym chciał bardzo jechać koleją, oferta jest żadna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 03-02-2012, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Tymczasem znów mamy taki kwiatek:

UWAGA PODRÓŻNI!

Warmińsko-Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych w Olsztynie informuje, że od dnia 3 lutego 2012r. podróż pociągami nr 98125/4 Olsztyn Gł. 13:10 - Ełk 16:06 oraz nr 98136/7 Ełk 16:32 - Olsztyn Gł. 19.22 będzie wymagała przesiadki na stacji Korsze. Za utrudnienia przepraszamy.


Ciekawe, czym to jest podyktowane? EN-57 do Korsz, a dalej szynobus?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl