Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
MPK Wrocław z licencją na przewozy koleją
Autor Wiadomość

Krakonos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 13-11-2010, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Komunikacja kolejowa MPK Wrocław to bajki o szklanych domach. Nic innego jak propaganda przedwyborcza Rafała D. Szczególnie chce się przypodobać mieszkańcom Psiego Pola, co by całkiem nie wykleli za cięcia autobusów i bark doprowadzenia linii tramwajowej.

We Wro system S-bahnu jest trudny a wręcz nie do zrealizowania. Objeżdżania całego miast, żeby dostać się gdzieś na południe mija się z celem. Plus brak kilku ważnych punktów gdzie docierałby pociągi (np. pl. Dominikański czy Grunwaldzki).

Poza tym jak już mówiłem Wrocław w dużej mierze wypina się na komunikację. Poczytajcie o perypetiach Tramwaju +.
Jednym słowem PROPAGANDA.

Wrocławiowi potrzebna jest sprawna komunikacja miejska (tramwaj i autobusy), zintegrowane z kolejowymi przystankami dla przyjeżdżających z okolicznych miejscowości (zmniejszenie ruchu samochodowego).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 14-11-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Nie bądźmy pesymistami... Smile Gdyby ta propaganda wypaliła i MPK wydzierżawiło od DB VTR-y typu "Desiro" to myślę, że z frekwencją nie byłoby problemu. Pasażerowie mając do wyboru stary, trzeszczący EN57 a wygodne i ciche Desiro, wiadomo, który środek lokomocji wybiorą. Dla mnie jest to kolejny krok wpływający na rozwój konkurencji na dolnośląskich, a raczej wrocławskich torach. Jest to również dobra okazja do tego aby PR zaczęły realnie myśleć o zakupie nowego taboru a nie modernizowaniu starego szajsu w postaci EN57 i spółki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 14-11-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Krakonos napisał/a:
Komunikacja kolejowa MPK Wrocław to bajki o szklanych domach.

Dlaczego? Warszawa ma swoją miejską SKM, może mieć i Wrocław, który posiada rozległą i niezagospodarowaną sieć kolejową.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 14-11-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

thenatanaell napisał/a:
Nie bądźmy pesymistami... Smile [..] Dla mnie jest to kolejny krok wpływający na rozwój konkurencji na dolnośląskich, a raczej wrocławskich torach...


Ale bądźmy też realistami... jak dla mnie to ta cała zadyma ucichnie wraz z ogłoszeniem wyników wyborów ;-) Jakby wyszli z takimi inicjatywami z pół roku temu albo wcześniej, może bym uwierzył w jakąś dalszą realizację tego planu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-11-2010, 10:57    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, aby wychodzić z taką inicjatywą to najpierw trzeba uzyskać licencję z UTK na przewozy pasażerskie. MPK Wrocław dostało taką licencję w lipcu br., więc całkiem niedawno. Od uzyskania licencji do uruchomienia regularnych przewozów jeszcze daleka droga.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Michel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-11-2010, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Ja też się wybrałem w sobotę Siemensem Desiro i jechało się bardzo przyjemnie:D Bileciarz wspomniał o ankietach przeprowadzanych przez MPK Wrocław, były tam również pytania o to, czy szynobus powinien mieć toaletę oraz jakie dodatkowe wyposażenie powinno się w nim znaleźć. Oczywiście w pojeździe nie zabrakło Rafała Dutkiewicza, Prezydenta Wrocławia oraz Witolda Turzańskiego, prezesa MPK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leyba76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 30-12-2010, 12:12    Odpowiedz z cytatem

Będziemy mieć szybką kolej miejską S-Bahn Wrocław
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8882740,Bedziemy_miec_szybka_kolej_miejska_S_Bahn_Wroclaw.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl