Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet na Maroko
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 11-06-2008, 11:08   Bilet na Maroko Odpowiedz z cytatem

Jak długo czeka się na bilet na Maroko? Podobno kolej jest tam śmiesznie tania, więc czy w ogóle warto brać taki bilet? Byłby on na jedną konkretną trasę a ja zamierzam pojeździć po całym kraju, gdzie kolej dociera.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 17-06-2008, 07:40    Odpowiedz z cytatem

Wcale nie jest tak tanio ,lepiej wez bilet .Niby opisuje sie trasę przejazdu ale jak ja byłem ze dwa lata do tyłu to dostałem normalny kupon jak na koleje nalezące do fip z czterema okienkami a jeslei chodzi o ceny to moze jest tylko z 30 % taniej .Czekaliśmy na bilet dwa miesiące
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 17-06-2008, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Poniżej załączam skany z ostatniego kuriera PKP, gdzie jest szczegółowo opisane na temat kolei marokańskich, a także zasad wydawania biletów i czasu oczekiwania

CCF20080616_00000.jpg
strona1
Plik ściągnięto 435 raz(y) 282.8 KB

CCF20080616_00001.jpg
strona2
Plik ściągnięto 326 raz(y) 263.57 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 18-06-2008, 06:18    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, śmiesznie tanie to te bilety wcale nie są w Maroku chociaż tańsze chyba niż w Polsce. Śmiesznie tanio to jest w Syrii dla przykładu. Ceny dla konkretnych przejazdów po Maroku znaleźć można na głównej stronie marokańskich kolei: www.oncf.ma. Dla przykładu podam że kolega pod koniec zeszłego roku jechał pociągiem w 2 klasie na trasie Marakesz - Fez i za bilet płacił w przeliczeniu ok 50 zł. Więc myślę że bezpłatny bilet na Maroko warto brać! Bo jeśli dla przykładu napiszemy wniosek tylko na bilet na samo Maroko to nie płacimy opłaty 25 zł jak za wydanie FIP, więc bilet będzie bezpłatny. Polecam obserwować promocje tanich lotów z www.ryanair.com. Oni latają do Fezu i Marakeszu np z Frankfurt Hahn. W zeszłym roku w czerwcu za bilet na trasie Bratysława-Frankfurt Hahn-Marakesz i powrót zapłaciłem....230 zł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 21-06-2008, 15:25    Odpowiedz z cytatem

W Maroku każdy chce zarobić na turystach. Trzy razy chcieli od nas dopłaty do biletów FIP, juz na początku w Tanger nie wpuścili nas na peron i musieliśmy kupić dopłaty w kasie.

BILETY 004.jpg
Plik ściągnięto 280 raz(y) 120.96 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 09-09-2008, 19:01    Odpowiedz z cytatem

dan, ja mam zupełnie inne doświadczenia. Właśnie wróciłem z Maroka i nigdzie żadnych dopłat robić nie musiałem. Na peron wpuszczali mnie bez problemów po okazaniu tylko okładki biletu. W pociągach konduktorzy też byli OK - nikt nie żądał jakichś dopłat.

Dopłaty owszem są, ale tylko w 1 klasie - pytałem na dworcu w Fezie, gdzie dokładnie mi to wytłumaczono.

Nie wiem jak jest w autobusach ONCFM (Supratours), bo nie korzystałem, ale w nich na pewno jest obowiązkowa (płatna) rezerwacja.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-04-2009, 06:53    Odpowiedz z cytatem

Ja jak podróżowałem z tym biletem podobnym do FIP po Maroku to nie robiłem żadnych dopłat nawet w 1 klasie a tylko taką tam podróżowałem. Owszem jak zapytałem w kasie w Tangerze przed odjazdem pociągu do Marakeszu czy muszę do owego biletu robić dopłatę to kasjer powiedział mi że tak i była to dopłata rzędu 20-30 zł o ile pamiętam, ale nie posłuchałem go i nie robiłem żadnych dopłat i żadnych problemów z konduktorami nie miałem potem. Co do autobusów "kolejowych" Supratours kursujących np. z Marakeszu do Agadiru to ten bilet nie obowiązuje na nich. Kolega kolejarz jechał tym autobusem w zeszłym roku i musiał kupić normalny bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 15-07-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

odświeżam temat bo udało mi się w końcu zarezerwować bilety (lotnicze) do Maroka. I z tej właśnie okazji mam kilka pytań. Przeczytałem w przewodniku "Podróżuj z FIP" że bilety na Maroko dzieci pracownika mogą dostać do 20 roku życia. Tak się składa, że w 30.08 kończe 21 lat a w Maroku będę pod koniec września, czy jeśli teraz złożę wniosek to mam szanse jeszcze otrzymać bilet i korzystać z niego podczas mojego pobytu?

Drugie moje pytanie dotyczy cen: bilety, miejcówki, dopłaty (suplemento) ktoś ma może jakieś w miarę aktualne dane? Planuje przejazd pociągiem z Marrakeshu do Fezu a później z Fezu do Tangieru
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-07-2010, 20:02    Odpowiedz z cytatem

piotrek_89, skoro do 20 lat to dzień dwudziestych urodzin jest ostatnim dniem, kiedy możesz dostać bilet, prawda? Jak urodziłeś się 30 sierpnia 1989 roku, to bilet na Maroko mogłeś zostać z datą ważności 30 sierpnia 2009 rok, nasz skończone 20 lat i bilet Ci się nie należny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 15-07-2010, 20:17    Odpowiedz z cytatem

ok, trochę się pogubiłem, zinterpretowałem to w sposób do 20 roku życia włącznie [co oczywiście jest nie logiczne] czyli w momencie skończenia 21 lat bilet jest nie ważny no ale nie ważne, no a jak to jest z cenami biletów wie ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-07-2010, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Tu masz link do strony kolei marokańskich. Znajdziesz ceny biletów oraz dopłaty do kuszetek.sypialnych, a także trochę info, czy honorują np kartę ISIC itp.

http://www.oncf.ma/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 01-11-2010, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Czy ktoś odwiedzał może w tym roku Maroko i ma najświeższe informacje o cenach dopłat, nowych połączeń, przekraczania granic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl