Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Praca u prywaciarza
Autor Wiadomość

Fred Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 31-07-2010, 10:20   Praca u prywaciarza Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem ciekaw jak wygląda praca na stanowisku maszynisty u prywaciarzy w przewozach towarowych. Chodzi mi o pensje, socjal i ogólne warunki pracy, chciałbym porównać je z PKP Cargo. Bardzo proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

_________________
Co tu robić, żeby nic nie robić a zarobić? ... Dewiza władz
PKP?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-09-2010, 15:51   

Fred, mam kilku znajomych którzy pracują np w CTL-u.Sama nazwa prywaciarz wskazuje że dostaniesz figę z makiem i tak jest.Na święta jedynie coś tam rzucą.Norma godzin obowiązuje taka jaka potrzebna będzie Twojej władzy i zapomnij o wynagrodzeniu za nadliczbowe godziny pracy .Spotkałem się nawet z taką sytuacją że mój znajomy dostał telefon dosłownie na 10-15 min przed stacją na którą miał wysiadać do pracy i powiadomiono go że dzisiaj będzie raczej niepotrzebny i ma wrócić do domu.Zarobki?2200-2400 pln.Tak,dobrze widzisz:)Szukają ludzi tylko z uprawnieniami i przyjmują z reguły tzw. " odszczały " z & 52 KP z kolei państwowych.Więc lepiej pracuj w PKP Cargo.
Powrót do góry

Ufo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-09-2010, 07:26    Odpowiedz z cytatem

Większych bzdur dawno nie czytałem.

_________________
Juz nie PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 29-09-2010, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Ta u prywaciarza są same hieny, i krwiopijce. Śmiech na sali.
Ludzie którzy chcą zarabiać, powinni byli dawno rzucić molocha. Więcej pracy?-Większe zarobki. Prywaciarz zazwyczaj dba o pracowników, bo wie że lojalny pracownik,wypoczęty to połowa sukcesu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2010
Skąd: Dolnyśląsk

PostWysłany: 29-09-2010, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za szychty o długości 30 lub kilku godzin i wyjmowaniu taśmy po 12 godzinach i wsadzaniu nowej. A poza tym to jest praca na telefon - nic sobie nie zaplanujesz bo nie ma sztywnego harmonogramu. Może i zapłacą Ci ciutke więcej niż w Cargo ale jakim kosztem!!

A tak poza tym ostatnie zderzenie prywaciarzy w Brzegu Dolnym obrazuje sytuacje pracy maszynistów jaka tam panuje. Także jeśli możesz i nie masz "noża na gardle" to siedź w Cargo ile się da. W razie czego prace zawsze znajdziesz bo przewoźników narobiło się wielu a maszynistów jest nie - wielu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-09-2010, 15:26   

maszynista dobrze prawisz.Na 100% nie zarobisz więcej niż w Cargo.alf1923 nie rozbrajaj mnie że prywaciarz to taki dobroduszny człowieczyna co serce odda za pracowników.Człowieku-w czterech literach ma pracownika,patrzy tylko i wyłącznie na swoją kieszeń.Druga rzecz-jeśli jest Ci tak niedobrze w IC to co Ty tam jeszcze robisz?Osobiście znam kilku maszynistów od prywatnego przewoźnika którzy wyjeździli po 320 godzin w miesiącu.Fajnie nie?Szczególnie nędzna kwota na pasku.
Powrót do góry

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 29-09-2010, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Druga rzecz-jeśli jest Ci tak niedobrze w IC to co Ty tam jeszcze robisz?

haha najczęstsze argumenty wysuwane przez rozmówce, masakra Laughing
pracuje a co mam robić? nie dobrze to jest w tym kraju, ale na czas studiów, nie ma lepszej pracy Smile Ma wybór zechce to pójdzie, nie to nie. Ale przypadkiem praca maszynisty jakiegokolwiek nie powinna trzymać się reguł i przepisów? Czy po prostu prywaciarz z batem biega po domach i do pracy nagania jak chłop krowy na pastwisko?
A w państwówce to ja jeszcze wakacji też nie miałem , - chociaż nie płacze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-09-2010, 15:09   

alf1923 praca na każdym stanowisku powinna się trzymać reguł i przepisów.Wykonując obowiązki według przepisów "biblii" kolejowych u prywaciarza popracujesz dwa dni-pierwszy i ostatni.Zresztą zatrudnij się,odmów przyjścia "na telefon" to się dowiesz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl