Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Mój plan przebudowy posterunku POD
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 09:39   Mój plan przebudowy posterunku POD

Poznań POD. Jaki jest, każdy widzi. Tory w stanie dobrym, choć pogarszają się z roku na rok. Duży ruch pociągów i kiepsko z dojazdem na główny, wszak są tylko dwa tory na odstępie POD-Główny.

Moja propozycja obejmuje:

Budowę trzeciego toru na odcinku Poznań Główny-Poznań POD dla pociągów w kierunku Piły
Zjazd pociągów kołobrzeskich na niewłaściwy tor szczeciński tak aby możliwa była bezkolizyjna jazda pociągów ze Szczecina i Kołobrzegu
Modernę rozjazdów i torowiska pod 120 km/h
Miejsce na 4 tor lub ewentualnie, jeśli starczy kasy, budowa 4 toru dla pociągów od Szczecina Very Happy

Do tego:

Modernizacja stacji Poznań Wola- zastosowanie automatyki zamiast pędni drutowych i semaforów kształtowych Very Happy

Co wy na to??

Czekam na inne propozycje (zwłaszcza fachowców z PLK) Very Happy
Przejdź na dół

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 12-09-2010, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Zauważ, że ograniczyć takie plany może fakt, iż część torowiska na odcinku Poznań POD-Poznań Wola i nawet trochę za tę stację jest już wymieniona na strunobetonowe podkłady. Choć fakt, że wymiana rozjazdów by się jak najbardziej przydała - teraz pociągi niepotrzebnie zwalniają przed rozgałęzieniem POD.
Trzeci tor, ale gdzie go wmieszczą na tych wiaduktach? Ja nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 12-09-2010, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Nie potrafili pomyśleć przy okazji modernizacji węzła o przystanku Centrum pod M. Teatralnym, by zwłaszcza jak planują Koleje Wielkopolskie puszczać pociągi przelotowe, ułatwić dostęp do Centrum,a Waść z takimi grandioznymi projektami. Przecież to czysta fantazja, dla tych bezmózgów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2010, 19:33   

@sasho33

Przy okazji remontu estakady Szczecińskiej, a za jakiś czas on nastąpi, bo jest w fatalnym stanie Sad należałoby wtedy dołożyć ze dwa przęsła wiaduktu (nad ul Garbary i PST). Język

A wymiana rozjazdów jest konieczna, tak jak remont linii do Piły (w niektórych miejscach jedzie się 40 km/h, a stuka że pociąg dosłownie skacze i ma się wrażenie, że zaraz na wierzch wyleje się cała treść pokarmowa Twisted Evil )

[ Dodano: 12-09-2010, 20:39 ]
skromniejsza wersja przewiduje rozgałęzienie trzeciego (pilskiego) toru za wiaduktem PST Very Happy
Powrót do góry

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 12-09-2010, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Raczej już nic nie wyremontują. Tylko odcinek wsch.-zach. kosztował jak pamiętam 113 mln. Eur,to skąd wezmą tu pieniądze? I po co? Za niecałe 2 lata z Poznania zostanie tylko głęboka dziura w ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl