Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pociągiem po Polsce, czyli mała relacja z mojej podróży :)
Autor Wiadomość

Lukoil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2010
Skąd: LCS Opalenica

PostWysłany: 30-08-2010, 21:26   Pociągiem po Polsce, czyli mała relacja z mojej podróży :) Odpowiedz z cytatem

Pociągiem po Polsce, czyli mała relacja z mojej podróży Smile

26-28.08.2010
Poznań - Wrocław - Przeworsk - Kraków Pł - Zakopane - Szczecin - Poznań (1974 km)

W czasie tegorocznych wakacji udało się zdobyć trochę funduszy więc wybrałem się w mały kolejowy trip po PL. Pierwszy pociąg to REGIO 76938 Poznań - Wrocław Gł. Skład tego pociągu był dla mnie zaskoczeniem, na taką trasę spodziewałem się 2 x EN57, a podstawiono 1 jednostkę EN57 (679 jeśli dobrze pamiętam) Dolnośląskiego ZPR, która sprawiała wrażenie jakby miała się zaraz rozlecieć.Siedzenia skajowe, frekwencja od Poznania 100%, podróż minęła bez żadnych zakłóceń za jednym wyjątkiem. Po dojechaniu na stację Wrocław Mikołajów okazało się, że nasz pociąg został przyjęty na niewłaściwy tor, poinformował nas o tym konduktor przechodząc przez cały skład. Z tego powodu pociąg skończył bieg na Głównym o 21:53 - 13 minut opóźnienia. Co do biletów, bez pytania w kasie PR na dworcu Zachodnim dostałem bilet w ofercie Ty i raz dwa trzy ( nie podróżowałem sam ; )

We Wrocławiu odwiedzam dworzec tymczasowy, który zrobił na mnie dobre wrażenie jak na obiekt chwilowego użytku Smile Kupuję tam bilety do Przemyśla na 1 kl. na pociąg o 22:35 (TLK 63200 - dawna Śnieżka), dostałem je bez żadnego pytania w promocji Bilet fioletowy. Pociąg został podstawiony przez SM42 o 22:15 na tor 6 przy peronie 3. Nie było oblężenia na ten pociąg, w każdym z przedziałów w 1 klasie były średnio po 2 osoby. Skład pociągu: wagon 1 klasy (stacja mac. Wrocław) z przodu i 4 wagony klasy 2.
Pociąg odjechał o 22:38 po otrzymaniu sygnału S10. Na czele jagodowa EU07-144, która nie dojechała już do Przemyśla. W Krakowie Płaszowie doczepiono grupę wagonów z Warszawy (2-1-2 zestawiane przez W-wa Grochów i Szczęśliwce). Pociąg dojechał do Rzeszowa planowo o 6:17, odjechać już nie mógł z powodu defektu lokomotywy, zastępczą lokomotywę trzeba było ściągać z Przeworska, w co nie wierzę bo oczekiwanie na nią zajęło sporą ilość czasu. Lok na podmianę (EPO7-505 ze wspaniałym RP1) przyjechał o 8:54, odjazd pociągu nastąpił o 9:06 (+167min). W Strażowie postój wymuszony przejściem drużyny konduktorskiej do EIC 3510 Małopolska. Miło było zobaczyć nowy skład 3520 - kilka wagonów 2 klasy rowerowych bezprzedziałowych i 2 jedynki Z1 z FPS Poznań z wyświetlaczami. Siedzenia w moim 63200 w 1kl. takie: http://kw.rail.pl/details.php?image_id=976. Z racji opóźnienia zdecydowaliśmy się na opuszczenie pociągu w Przeworsku, w którym byliśmy o 10:13 (+190 min). Szczęście nam dopisało, ponieważ pociąg TLK 7310 z Przemyśla do Z.Góry i Poznania był opóźniony o 60 minut, planowo odjeżdżający o 10:15 z Przeworska (gdyby przyjechał punktualnie nie zdążylibyśmy na niego). Standard mojego wagony 2 kl.: http://kw.rail.pl/details.php?image_id=925 Na czele lok. EU07-067.3 wagony na końcu to część do Poznania. W Krakowie Płaszowie pociąg był o 14:10.

W Płaszowie kupuję bilety do Zakopanego, dostałem je wg oferty Połączenie w dobrej cenie w kasie IC, miłe zaskoczenie Very Happy. Pociąg REGIO 5527 do Zakopanego planowy odjazd godzina 15:05 jest opóźniony w wyniku przepuszczania również opóźnionego interREGIO 63123 do Rzeszowa. Zamiast na peron 3 wjechał na tor 1 przy peronie 1. Frekwencja z Płaszowa ponad 100%. Skład to EN57-1806 ZPR Kraków, niestety z plastikowymi siedzeniami. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że 2 pociągi REGIO z Zakopanego do Krk które spotkaliśmy na mijankach to SPOTy Sad
W Rabce nasz 5527 miał prawie półgodzinne spóźnienie, ale dzięki sprawnej dalszej jeździe i bardzo krótkim postojom wjechaliśmy do Zakopanego tylko 6 minut po planie czyli o 18:34.

W Zakopanem niezły horror zastałem, na 5 kas biletowych o 18:35 otwarta była tylko 1(!) (IC) - kolejka do kasy liczyła ponad 30 osób. 2 kasa IC jest otwarta planowo do 18, ale z powodu ilości klientów zamknięto ją o 18:30. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i o 18:45 otworzono 2 kasę ponownie.

Pociąg 38500 Zakopane - Szczecin odj. 20:52 został podstawiony już o 20. Skład króciutki: EU07- 208, 2-2-1-2-WLAB-Bc (112AC), w 1 klasie nie było już miejsc w Białym Dunajcu, wiele osób skorzystało z RF w 1kl, miejsca w sypialnym wyprzedane już wcześniej, kolonia w Zakopanem czekała też na ten pociąg. W Poznaniu 1 kl. wypróżniła się na tyle, że nie było już podróżujących na korytarzu. Pociąg dojechał do Szczecina planowo. Standard 1 klasy st mac. Szczecin w tym pociągu: http://kw.rail.pl/details.php?image_id=1271

Dalsza część jutro.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl