Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet roczny przy emertyurze kolejowej
Autor Wiadomość

piotrek10020 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010

PostWysłany: 07-06-2010, 13:14   Bilet roczny przy emertyurze kolejowej Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o informację czy przysługuje bilet kolejowy roczny dla emerytki kolejowej - gdzie i w jaki sposób taki bilet uzyskać ??? jeżeli nie przysługuje czy jest jakaś inna opcja . Czy są także bilety dla dzieci uczących się emeryta w wieku 18 lat .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 15:38    Odpowiedz z cytatem

dla emerytów są chyba tylko miesieczne na dany odcinek.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek10020 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010

PostWysłany: 07-06-2010, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Wiem od koleżanki i mojej mamy że kilka lat temu był taki bilet zafoliowany roczny na dowolną klasę w dowolnym kierunku on wtedy kosztował około 100 ZŁ i był do kupienia dla emeryty kolejowego . I mam z tym związane pytanie czy ten bilet jest jeszcze dostępny i w jaki sposób go można zakupić ??? .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-06-2010, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja pamiętam, to emeryt "sieciowego" nie wykupi. Może kupować odcinkowe, albo miesięszne (w IC to chyba tylko do 200 km), ale tu pewnie lepiej wypowiedzą się konduktorzy albo kasjerzy, którzy mają z tym do czynienia na co dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 21:58    Odpowiedz z cytatem

piotrek10020 napisał/a:
Wiem od koleżanki i mojej mamy że kilka lat temu był taki bilet zafoliowany roczny na dowolną klasę w dowolnym kierunku on wtedy kosztował około 100 ZŁ i był do kupienia dla emeryty kolejowego . I mam z tym związane pytanie czy ten bilet jest jeszcze dostępny i w jaki sposób go można zakupić ??? .


Nigdy nie były dostępne bilety sieciowe dla emerytów. Teraz tak samo nie ma. Jeżeli emeryt chce sobie kupić bilet sieciowy, to może ale normalny, ewentualnie po wykupieniu Karty i Legitymacji Seniora z ulgą 50%. Jeżeli chodzi o bilety z ulgą 99% to może tylko i wyłącznie miesięczne odcinkowe max. do 200km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek10020 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010

PostWysłany: 07-06-2010, 22:40    Odpowiedz z cytatem

A 2 lata temu widziałam na dworcu reklamę że dla emeryta był do wykupienia bilet za właśnie 100 ZŁ na rok może teraz nie ma ale kiedyś był . Ale chyba lepiej przejdę się na dworzec i dowiem się więcej niż tu jak to jest i czy jeszcze on jest .

//nie cytuj przedmówcy. ~Iktorn

[ Dodano: 09-06-2010, 22:41 ]
Dowiedziałam się w informacji PKP i tak jak ktoś ma ligitymację podstęplowaną emeryta ze znaczkiem to bilet na jednego przewożnika kosztuje dwieście z kawałkiem złotych a na wszystkich przewożników trzysta z kawałkiem złotych bilet roczny tak dla informacji jak ktoś nie wie dwa lata temu kosztował 100 ZŁ .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman-80 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2010
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 11-06-2010, 08:21    Odpowiedz z cytatem

Dorzucę tu swoje 3gr i ja:

W zeszłym roku miałem jeszcze roczną sieciówkę 2-klasy za 95zł
(oczywiście "na wszystko" co PKP-owskie)
Tydzień temu straciła niestety ważność i chciałem (co naturalnie) kontynuować posiadanie takiegoż "luksusu"...
Nie wykupiłem jednak tej sieciówki na kolejny rok - ponieważ akurat dla mnie podwyżka cenowa o 336% dająca zawrotne 320 zł to (na dziś) ZA DUŻO...

Pozdrawiam!

[ Dodano: 11-06-2010, 08:24 ]
A! dodam że akurat emerytem jeszcze nie jestem (mam 30 lat) i nadal (dzięki Bogu!) pracuję...

_________________
RailMan-80
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kontroler Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2009
Skąd: PL

PostWysłany: 11-06-2010, 09:35    Odpowiedz z cytatem

W sumie to nie jest kosmiczna cena, 26zł miesięcznie jest niską kwotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl