Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego i od kiedy interesujecie się koleją?
Autor Wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 30-05-2010, 18:46   Dlaczego i od kiedy interesujecie się koleją? Odpowiedz z cytatem

Dlaczego i od kiedy interesujecie się pociągami i koleją? U mnie zaczelo sie to od tego ze od urodzenia raz czy dwa razy w roku jezdze do szpitala do Poznania i jakos to polubilem ale ostatnio tylko od 2 lat chyba chce wiazac z koleja przyszlosc a co z wami? Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 30-05-2010, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem Miłośnikiem Kolei, od zawsze lubiłem kolei, i często przebywałem na terenach kolejowych, nastawnie, lokomotywownia, bocznice itd.
Tak poznałem pewnego maszynistę z którym dużo jeździłem SM42 po jednej z opolskich linii.
Po pewnym czasie udało mi się nabyć oryginalny Rower Torowy i to był mój pierwszy pojazd szynowy Cool akurat wtedy ruch na innej linii kolejowej z Opola został zawieszony i można było od czasu do czasu pojeździć po niej i tak stałem się Drezyniarzem choć wtedy jeszcze nie było Kolei Drezynowych Smile po kilku latach poznałem kolegów Drezyniarzy i zaczeliśmy robić spotkania na małej węzłowej stacyjce nistety koledzy dreyniarze posiadali wtedy tylko Drezynke kiwaje (DR02) potem w OSMK pojawiła się pierwsza DL02 potem kolejne pojazdy jak DL03 i DL04 w tym czasie nabyłem kolejny pojazd torowy był to wózek torowy który miałem przerobić na drezynke spalinową lub ręczną,,w tym czasie poznałem ludzi z TOZK Pyskowice gdzie było już kilka eksponatów w tym LDH18 Cool i czynny parowóz TKp śląsk (TKp50) i od tamtej pory działam w skansenie kolejowym gdzie z roku na rok przybywa nam eksponatów Cool teraz mam rower, drezynke ręczną i robie spalinówke to z tych małych pojazdów Very Happy

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 02-06-2010, 20:46    Odpowiedz z cytatem

no co jest nik niewie dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bobro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008
Skąd: z Wielkopolski

PostWysłany: 04-06-2010, 11:26    Odpowiedz z cytatem

samo przyszło... i już zostało...

_________________
eee tam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 04-06-2010, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Od urodzenia lubiłem jeździć pociągami i tak zostało mi do dziś, że mam do nich sentyment.Aczkolwiek przez politykę przewozową ostatnich lat, dziś to już nie to samo co kiedyś.Klimat nie ten... puste stacje, coraz mniej połączeń i jakieś wymysły z PESy typu SAXXX... gdzie w wielu miejscach tylko to się pojawia. Przyszłość nie wróży nic dobrego miłośnikom kolei Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-06-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Ja wyjazdy z rodzicami, częste podróże i jakoś tak sentymęt i pamięc z dzieciństwa w której widzałem Dworzec w Legnicy wieczorem o zmierzchu słońca tłumy ludzi. Widzałem tam życie i wydawało mi śie że szczęśliwych ludzi udających się gdześ tam w podróż .Imponowały mi maszyny które widywałem zmiany lokomotyw i ludze maszyniści i obsługa która robiła na mnie ogromne wrażenie i imponowała odpowiedzalnością za ludzi których wiozła . od zawsze kochałem kolej budowałem z klocków stacje dokładałem tory z mojej kolejki i godzinami a nawet dniami się tak bawiłem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 08-06-2010, 21:19    Odpowiedz z cytatem

A ja kocham kolej już od wieku przedszkolnego - poważnie (mam do udokumentowane Smile Smile Smile ) Później podstawówka, gimnazjum. Po gimnazjum chodziłem do Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu (wszystkim młodym MiKolom polecam tę szkołę) [Szkoła z PRowskimi obowiązkowymi mundurkami Very Happy ] Po ZSK złożyłem podanie o prace do PKP INTERCITY, gdzie aktualnie pracuje; a zaocznie studiuje na Politechnice Poznańskiej Very Happy

Pozdrawiam Mi-Koli Razz Razz Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Obleśny Szczur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-06-2010, 00:17    Odpowiedz z cytatem

Na wstępie witam wszystkich bo to mój pierwszy na tym forum, do tej pory tylko przeglądałem ale w końcu jestem Smile

Sam nie pamiętam ile miałem lat jak to się zaczęło, może 4 albo 5. Spędzałem wtedy dużo czasu u dziadków. Mój ś.p. dziadek zabierał mnie prawie codziennie na spacer wzdłuż torów nieopodal stacji Łódź Widzew. Pamiętam, że jak było ciepło to bywały takie dni, że pół dnia tam siedzieliśmy i cieszyłem się jak ten głupi z każdego przejeżdżającego pociągu, a w przerwach rysowałem je w noszonym zawsze na tą okazję zeszycie, a babcia nam przynosiła zupę w słoiku bo nie chciałem wracać na obiad Smile Poza tym do drugich dziadków też jeździło się pociągiem. No i zaraził mnie dziadek tą pasją, chociaż wcale kolejarzem ani mikolem nie był.
Jak już trochę podrosłem to postanowiłem związać swoje życie z koleją. Niestety technikum kolejowe w Łodzi zamknięto rok przed tym jak wybierałem szkołę średnią, ale co się odwlecze to nie uciecze - teraz studiuje na Politechnice Łódzkiej, za rok praca inżynierska i już wiem, że na pewno na temat kolejowy, a co dokładnie tego na razie zdradzę Razz

_________________
Pozdrawiam, Jakub Rakus

Nic na siłę, weź większy młotek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

railman-80 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2010
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: 11-06-2010, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Mój pradziadek (od strony Mamy) był kolejarzem, mąż jego córki = mój dziadek był kolejarzem (maszynista 35 lat) - jego syn = mój ojciec też kolejarz... no i ja... To chyba genetyczne, a może "Duch" kolei - że od dziecka zawsze z sentymentem patrzyłem na tory i to co po nich jeździ?...
;-)
Pozdrawiam!

_________________
RailMan-80
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl