Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Tak zwani MiKole
Autor Wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 05-04-2010, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem , na stacjach i w rejonach torów , należy się tak zachowywać ,
żeby mechanik nie odczuwał "stresu" ma widok gości z aparatem .

Prawdziwy MK to taki , który szanuje pracę kolejarza i szanuje to , że może zrobić zdjęcie / filmik .
Do tej pory pamiętam moje pierwsze wejście na loka (trwało kilka sekund ) , podziękowałem ,
uśmiechnąłem się . W tym miejscu chcę opisać pewną sytuację .

Było to w grudniu , stoję sobie na peronie , czekając na CD 163 do Krakowa (EC Comenius) .
Kiedy się pojawiła , cykłem fotkę . Po kilku sekundach mechanik wychylił się przez okno i woła : " Czemu nie wołasz żebym ci przygasił światła ?!?! . Chodź tu , to ci przygaszę światła i zrobisz lepszą tą fotę"

Poszedłem , porozmawiałem z nim podczas postoju pociągu .
Myślę że trzeba pamiętać o jednym :
"Interesując się koleją należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim , mechanika , a także o komforcie jego pracy . Wtedy , jeśli ktoś widzi że szanujemy jego pracę , możemy liczyć na pozytywny odzew z jego strony . Ja już się o tym przekonałem Smile .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 05-04-2010, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak. Pamiętajmy, że praca maszynisty jest bez wyskoków w stylu Łowców Rp1 wystarczająco stresująca. Zatem idealnie gdyby nasza obecność nie była wogóle przez nich zauważana.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 06-04-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

NS napisał/a:
Skandalem jest podchodzenie i proszenie o tzw. Rp1.

Maszynista czy też jak wolą niektórzy mechanik ma taką "biblię" - to się chyba nazywa E1 - i tam jest opisane gdzie i kiedy może dawać Rp1. Jak chce sobie posłuchac dźwięku syren lokowmtywy niech sobie stanie koło przejazdu!

NS napisał/a:
Jak mechanik ma ochotę i chce zaprosić do kabiny i porozmawiać to sam skinie ręką na widok osoby robiącej zdjęcia, aby podeszła. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o takie zachowanie ze strony prowadzących pociągi, bo się boją....
(twierdzą, że "najpierw się wylatuje z pracy, a potem się dopiero dowiaduje za co się wyleciało")

I tu też się zgodzę. Jak chciałem się "wcisnąć" z aparatem usłyszałem stanowcze NIE! Ok rozumiem nie będę się narzucał, i nie mam żalu do takiego mecha, bo wiem, ze są przepisy i musi się ich trzymać. I tu też są przepisy regulujące kto może wejść do kabiny a komu nie wolno. Nie wszyscy tzw. MK zdają sobie sprawę z tego, że gdyby się coś stało to mechanik jest ud...y.
Ale co tam mechanik! Ch#$ z nim! Ważne, że mam filmik z kabiny i tam widać szlak i mechanika i wszystko ! I na YT wrzuce niech inni oglądają! A jak! niech zobaczą jaki ze mnie MK!
A potem rejestruje kilka kont i pisze sobie pozytywne komentarze.
Też kiedyś zrobiłem kilka fotek i wrzuciłem do jednej z galerii. I później się okazało, że ktoś może mieć przez te zdjęcia poważne problemy.
NS napisał/a:
Najgorsze jest jednak słownictwo na "k" użyte, gdy mechu mu drzwiami walnął

Fakt, dzisiejsza młodzież jest nie wychowana...

Jeszcze taka dygresja; Na Dniach Otwartych Węzła Lublin w ub. roku byłem świadkiem takie jscenki: Wpada kilku takich "fanatyków" z aparatami na nastawnię dysponującą, gdzie właśnie dyżurna tłumaczyła co i jak działa i nie dali jej dokończyć bo oni chca żeby podała "semafor na wyjazd" . Długo im tłumaczyła, że nie ma takiej możliwości, że to jest wszystko od siebie uzależnione, i że są do tego dopowiednie procedury. I wtedy zdałem sobie sprawę że ci chłopcy niewielkie mają pojęcie o kolei, o zasadach kierowania ruchem, o przepisach.
Podejrzewam, że ci chłopcy, którzy "wystąpili" w tym filmiku nawet nie wiedzą o tym, że praca mechanika jest regulowana konkretnymi przepisami i złamanie ich może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-04-2010, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Za instrukcją E-1 (ze strony http://przepisowa.prv.pl/)

Sygnał Rp1 "Baczność maszynista daje w następujących przypadkach:

a) po zatrzymaniu pociągu przed semaforem wjazdowym lub odstępowym wskazującym sygnał "Stój", wątpliwy lub nieoświetlony albo białe światło przy zbitym szkle sygnałowym z wyjątkiem semafora odstępowego blokady samoczynnej, jeżeli maszynista nie może porozumieć się z dyżurnym ruchu za pomocą środków łączności,

b) na wezwanie kierownika pociągu - przez odjazdem pociągu pasażerskiego zatrzymanego na szlaku,

c) przed każdym ruszeniem podczas pracy: pociągu roboczego, maszyny torowej i pojazdu pomocniczego dla ostrzeżenia robotników pracujących na torze lub obok niego,

d) przed wskaźnikami W6 i W6a, a ponadto podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych - po minięciu wskaźnika W6a przy zbliżaniu się do przejazdu,

e) przed wskaźnikiem W7,

f) przed każdym ruszeniem lokomotywy w zakładzie taboru i przed wjazdem na obrotnicę,

g) dla ostrzeżenia osób znajdujących się na torach lub zbyt blisko toru,

h) we wszystkich przypadkach, gdy zachodzi potrzeba zwrócenia uwagi drużyny pociągowej oraz służby na szlaku i na stacjach,

i) przed każdym ruszeniem z miejsca pociągu towarowego z ludźmi.

j) przed każdym ruszeniem z postoju nie pilotowanego manewrującego pojazdu trakcyjnego, gdy jazda manewrowa odbywa się na polecenie dyżurnego ruchu (nastawniczego, zwrotniczego).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 06-04-2010, 20:47    Odpowiedz z cytatem

To w sumie też mam coś w temacie ,,MK'' - zdjęcie wykonał kolega, który focił skład z peronu przystanku osobowego Skierniewice Rawka

http://89.77.176.6/tm7/cpg1418/displayimage.php?pid=7656&fullsize=1

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-04-2010, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Miłośnik czy fanatyk kolei? Co o tym sądzicie?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kaszub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2009
Skąd: Kaszuby/Lębork

PostWysłany: 06-04-2010, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Samobójcy. Dobry fotograf wybierze sobie dobre i bezpieczne miejsce na dobre zdjęcie. Laughing
Fanatyk, gotowy poświęcić swoje życie dla kadru Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-04-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

A później MK się dziwią że butelkami i kamieniami od mechaników dostają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 07-04-2010, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Kolega - ten co zrobił to zdjęcie- co był z ojcem na peronie zobaczyli wymachiwanie pięścią w swoim kierunku ze strony maszynisty, chociaż najmniej zawinili. Znam tego maszynistę co prowadził ten pociąg - tak się składa że jechałem tym pociągiem na wagonie - starszy facet który generalnie nie przepada za fotografami na szlaku czy stacji. Teraz jeszcze bardziej ich nie lubi. Po takiej akcji jak ta na zdjęciu nie ma się co dziwić ze niektórzy maszyniści na widok fotografów reagują jak ten z filmu pt ,,Nerwica w Cargo'' - lub podobnie - co krążył po sieci i wywołał gorącą dyskusję na temat MK jakoś na jesieni . Nawet na tym forum była cała dyskusja o zachowaniu tego maszynisty i MK.

@Victoria- ani Miłośnik, ani fanatyk - po prostu ten na zdjęciu debil do potęgi n-tej. Miał więcej szczęścia niż rozumu. Sam bawię się w focenie pociągów, ale NIGDY w taki sposób jak ten kretyn na zdjęciu. Są inne sposoby żeby zrobic dobre zdjęcie- tak jak pisał Kaszub.

Tak na marginesie - szukałem po galeriach najbardziej popularnych typu TWB czy pokaże się zdjęcie tego pociągu z tego miejsca. Chciałem innym użytkownikom danej galerii pokazać jak zostało zrobione. Niestety -albo kiepsko szukałem, albo ten co focił ten pociąg nie wstawił tego zdjęcia.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 07-04-2010, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam na HDD ponad 3000 zdjęć taboru, dworców, linii i innych kolejowych, zrobione zaledwie w rok !!! (bo rok temu zacząłem focić kolej), foce z peronów i innych miesc ogólnodostępnych, nie włażę też na tory. Nikt nie ma prawa mi tego zabraniać, jeśli by mnie naszła taka ochota to mogę focić i co gorsza publikować nawet twarz mecha w lokomotywie i to bez jego zgody pod warunkiem że sfociłem go z miejsca ogólnodostępnego, tak samo jak paparazzi focą a gazetki publikują zdjęcia gwiazd. Nie można tego zabronić, więc objekcje mechów są nieuzasadnione i koniec. Piszę to teoretycznie, bo praktycznie nie pamiętam żeby ktoś miał coś przeciwko mojemu foceniu, ostatnio jakaś konduktorka czekała aż pofocę EU07 czerwone Cargo (żeby nie przeszkadzać) dopiero jak skończyłem to przeszła do składu. Trochę mnie to zdziwiło, widać ludzie są czasem mile nastawieni do kogoś kto foci loka albo ja foce tak, że ich nie denerwuje jakoś bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-04-2010, 12:11    Odpowiedz z cytatem

A potem niektórzy kończą tak .. Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=WHEBDHniW7U polecam obejżec ten film tym fanatykom .. Razz

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 07-04-2010, 15:26    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
Nikt nie ma prawa mi tego zabraniać, jeśli by mnie naszła taka ochota to mogę focić i co gorsza publikować nawet twarz mecha w lokomotywie i to bez jego zgody pod warunkiem że sfociłem go z miejsca ogólnodostępnego,

nie masz racji kolego.Radzę poczytać art. 23 zwłaszcza i konsekwencje zawarte w art. 24.
Tak więc mechanik jeżeli uzna, że zamieszczanie zdjęć czy też filmów z widoczną jego twarzą jest naruszeniem dóbr osobistych, sprawa może zakończyć się w sądzie. Oczywiście, jeżeli wcześniej wyraził zgodę na publikację i masz to na piśmie możesz spać spokojnie. Śmiech

snajper napisał/a:
tak samo jak paparazzi focą a gazetki publikują zdjęcia gwiazd.
nie bądź śmieszny! 90% tzw gwiazd może żyć tylko dlatego, że się o nich mówi i pisze w różnego rodzaju tabloidach czy też różnego rodzaju plotkach .pl. Oni/one są po prostu uzależnione od obecności w mediach. Ponad to zobacz jak często gwiazdy wytaczają właśnie takim gazetkom procesy o zniesławienie i te gazetki płacą za to spore pieniądze.

snajper napisał/a:
Nie można tego zabronić, więc objekcje mechów są nieuzasadnione i koniec.
Też tak kiedyś myślałem, ale szybko musiałem zweryfikować swoje teorie.Na szczęście nikt na tym nie ucierpiał a dla mnie sprawa nie zakończyła się w sądzie. Ale kosztowało mnie to trochę nerwów.

snajper napisał/a:
, ostatnio jakaś konduktorka czekała aż pofocę EU07 czerwone Cargo

No, wszystko zależy od ludzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2010, 16:05   

Też jestem Miłośnikiem a raczej Miłośniczką Kolei. W dodatku pracuję w IC. No i w pracy jestem pracownikiem a poza pracą realizuję swoją pasję. Kręce filmiki i robię fotki. Reakcja maszynistów na kobietę z aparatem - pozytywna. O RP1 prosić nie muszę zawsze sami dadzą... ;-) a jeśli sygnału nie dostanę tragedii z tego nie będzie...

Nigdy nie stwarzam sytuacji w których nie czuję sie pewnie... Wiem że nigdy przenigdy w życiu nie stanę na CMK pół metra od przejeżdzającego 160 km/h pociągu... Bo wiem że nie jestem silną kobietką a podmuch naprawdę bywa silny... Wolę filmować z dalszej odległości, wiem może nie wyjdzie super hardkorowe ujęcie, ale szanuję swoje zdrowie i zycie...

Co do zdjęć - robię je tak żeby nie było widać twarzy maszynisty - zazwyczaj staję pod kontem żeby słupek koło szyby zasłaniał maszynistę...

To są moje zasady którymi się kieruję podczas wyprawy na szlak...

Pozdrawiam
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 07-04-2010, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Też tak kiedyś myślałem, ale szybko musiałem zweryfikować swoje teorie.Na szczęście nikt na tym nie ucierpiał a dla mnie sprawa nie zakończyła się w sądzie. Ale kosztowało mnie to trochę nerwów.


Tak ale dopiero jak takie zdjęcie opublikuję (natomiast dowolnie publikować można ludzi odwróconych tyłem, albo w ujęciu z daleka niewyrażnych), ale zresztą ja nie focę po to by publikować w serwisach - galeriach kolejowych, a focić kogokolwiek na ulicy mogę dowolnie na własny użytek. Z tym że zwykle nie focę mechów bo po co, przecież mi chodzi o loka nie o nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 10-04-2010, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli tą twarz na zdjęciu widać .
Bo jeżeli jej nie widać , to nie ma podstaw .

Z drugiej strony mechanik jest osobą publiczną .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl