Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Kolej Transsyberyjska
Autor Wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-10-2009, 07:32    Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma czegoś takiego jak książeczka OSŻD. Są to po prostu bilety kolei zrzeszonych w OSŻD (Organizacja Współpracy Kolei - skrót pochodzi z rosyjskiego). Do tej organizacji należą głównie koleje byłego obozu socjalistycznego. Dają one po prostu w ramach współpracy, wymiany swoje bilety. Za te bilety nie ma opłat tak jak za FIP i są one na konkretną trasę którą wypisze się we wniosku. Niektóre z biletów OSŻD są dłużej ważne niż bilety FIP bo np. przez 6 miesięcy. Oczywiście można je łączyć z biletami FIP na jednym wniosku jeśli trasa przejazdu tego wymaga. Niestety jeśli skorzystaliśmy w danym roku kalendarzowym np. z biletów FIP to na ten rok nie należą nam się już bilety OSŻD gdyż można z nich tylko raz w roku korzystać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2009, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec - może nie widziałeś nigdy książeczki czerwonej OSŻD, dlatego twierdzisz, że jej nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-10-2009, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Tak, nie widziałem jej i dlatego napisałem że "chyba nie ma" za to wnioskowałem kilka razy o bilety OSŻD i nigdy jej nie dostałem, raz pisząc o bilet na Litwę dostałem go w formie płachty formatu A-5 z wypisaną trasą, datą ważności itp. Ale jeśli są takowe to wybaczcie moją niewiedzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2009, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Nie dostałeś książeczki OSŻD i nie dostaniesz granatowego biletu FIP. Zarówno pierwsze jak i drugie służy do podróży służbowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-10-2009, 14:15    Odpowiedz z cytatem

No to się wyjaśniło. Podejrzewam jednak że zdecydowana większość z nas na tym forum podróżuje prywatnie a nie służbowo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek1506 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2009

PostWysłany: 28-10-2009, 22:57   OSŻD Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj dzwoniłem do babki z Warszawy ( w końcu znalazłem kogos kompetentnego).

Dowiedziałem sie, że każdego roku moge wyrobic sobię ten bilet na koleje OSŻD, z tymże musze szczegółowo wpisać miejsce w którym przekraczam granice i najlepiej, żebym podał trase z góry.

EUROSTAR,

czemu nie dostałeś książeczki OSŻD?

Odkopałem stare znajomości wśród kolejarzy, mam kogoś, kto 5 lat temu jechał koleją transsyberyjską na książeczkę, więc jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 29-10-2009, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Nie mów że jesteśmy niekompetentni w tej sprawie. Przecież ja napisałem wyraźnie że z tego biletu można raz w roku tylko skorzystać i że trzeba trasę we wniosku napisać a o tym że trzeba miejsca przekroczenia granicy wpisać to dowiedziałbyś się już z samego wniosku bo jest to tam napisane (w zasadzie trzeba wpisać stację graniczną przekroczenia granicy RP oraz dalszą trasę przejazdu). Żebyś nie musiał się już pytać tych kompetentnych osób z PKP Smile podam Ci wszystkie stacje graniczne (chyba się nie zmieniły): Terespol/Brest, Nauszki/Suche Bator i Dzamyn Ude/Erlian (Erenhot) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-10-2009, 09:24    Odpowiedz z cytatem

A ja nigdzie nie napisałem, że nie dostałem książeczki OSŻD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomek1506 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2009

PostWysłany: 29-10-2009, 16:58    Odpowiedz z cytatem

sorki za moje przeoczenie eurostar, pytanie dotyczylo Fipowca.

Co do kompetencji to nie twierdze, ze ich nie posiadaja pracownicy, tylko czasem z informacjami dot. tych mniej uczeszczanych tras jest kiepsko, ale juz wiem, dzieki pewnej Pani oraz Wam Wink

Dziekuje.


Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tarjan Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 17 Gru 2009
Skąd: olsztyn

PostWysłany: 17-12-2009, 22:48   Na Syberię z biletem OSŻD. Odpowiedz z cytatem

Może jest wśród nas ktoś kto ma możliwie świeże informacje na temat cen i warunków przejazdu?.

[ Dodano: 08-01-2010, 20:01 ]
tomek1506, Pisałes o odkopanych znajomościach na temat przejazdu transyberyjską,interesują mnie możliwie aktualne opłaty za miejscówki,wybieram sie wiosna do Krasnojarska. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek1506 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2009

PostWysłany: 23-01-2010, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Tarjan,

nie wchodziłem na forum od grudnia, dopiero zauważyłem info. Niestety nadal nie mam info co do biletów. Orientowałem się jedynie jaki jest koszt wyjazdu bez FIP`a do Bajkałska z moskwy przez pośrednika(opcja ekonomiczna) w jedną stronę ok. 370, a powrót 330 tyle kosztowało to w sezonie 2009. Myślę, że na czasie zacznę się tym interesować, bo koleją chce jechać w wakacje. Gdybys miał jakies info to pisz smiało.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Agatha Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Lut 2010
Skąd: Inowrocław/Bdg

PostWysłany: 05-04-2010, 16:19   Re: Strona informacyjna FIP Odpowiedz z cytatem

trochę poszperałam w internecie i natknęłam się na taki oto artykuł

OSŻD

niestety usunięo go juz z głownych serwerów.
myslę, ze przyda sie podrózującym na wschód ;]

_________________
żyję dla takich chwil
kiedy bierzesz haust powietrza
i krzyczysz:
CHWILO PROSZĘ BĄDŹ WIECZNA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-06-2010, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś w najbizszym czasie wybiera się w podróż BAMem np. do Władywostoku ?
A może ktoś już się tam był?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FatMat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008

PostWysłany: 05-01-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem synem kolejarza, przysługuje mi FIP i teraz pytanie czy na kolej transsyberyjską także mam jakąś ulgę ? Jeśli tak to jak to wygląda w praktyce? Z tego co czytałem trzeba złożyć wniosek o wydanie karty OSŻD z wpisaną odpowiednią trasą przejazdu, tylko jak sprawa wygląda z miejscówkami ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 06-01-2011, 03:26    Odpowiedz z cytatem

Miejscówki jeżeli zna się język rosyjski najlepiej kupić w kasie któregoś z krajów byłego WNP. Mam na myśli Ukrainę , Białoruś , Obwód Kaliningradzki:) Bilety sprzedawane są na 90 dni przed odjazdem pociągu. Miejscówki liczone są jako doba hotelowa a nie jak w Polsce za miejsce sypialne. Bilety lepiej kupować pierwszego dnia 90 dniowego okresu sprzedaży bo w szczytowych okresach tylko wtedy najlepsze miejsca można dostać. My z kolegą dla naszych towarzyszy musimy się właśnie wybrać na wiosnę do Brześcia żeby kupić bilety na czerwiec.

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl